• Post author:

█ Dziś  IV Niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Radości. Kościół św. cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec św. poświęcał złotą różę, która ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat. Dzisiaj po każdej Mszy św. odprawiamy nabożeństwo błagalne w intencji zdrowia dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusa i o wygaśnięcie epidemii.

█ W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego  –Dzień Świętości Życia, Dzień modlitw w intencji poczętych, a nienarodzonych. W tyle kościoła wyłożono stosowne materiały, deklaracje przystąpienia do Dzieła Adopcji Dziecka Poczętego. Można zabrać je do domu wypełnić i przesłać je do zakrystii lub kancelarii. Nie będzie w tym roku wspólnego, uroczystego złożenia przyrzeczeń w czasie Mszy św.

█ W związku z rozprzestrzenianiem się korona wirusa, zgodnie z zarządzeniem Ks. Abp. Wiktora Skworca, odwołane są wszystkie dodatkowe nabożeństwa, wszelkie spotkania grup parafialnych. Prosimy o zastosowanie się do zarządzeń władz kościelnych, państwowych i sanitarnych. Korzystajmy z nabożeństw transmitowanych w telewizji, w radio i poprzez internet. Korzystajmy z inicjatyw ogólnokościelnych proponowanych w internecie, aby również ten czas Wielkiego Postu przeżyć w duchowym skupieniu, powadze i rozmodleniu. Zachowajmy spokój, nie poddawajmy się panice i zwątpieniu. Złączmy się we wspólnej modlitwie w naszych domach, codziennie o godzinie 20.30 ,w tej ważnej dla nas wszystkich sprawie. Przeżyjmy ten czas w życzliwości pomagając sobie nawzajem.

█ Na stronie internetowej naszej parafii zamieszczamy porządek nabożeństw, ważne ogłoszenia i informacje. Znajdują się tam również numery telefonów do księży naszej parafii, w celu ułatwienia kontaktu z duszpasterzami.

█ W stałych godzinach pracuje Kancelaria Parafialna. Prosimy o uiszczenie ofiar związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłat cmentarnych, porządkowych. Są jeszcze wolne intencje mszalne.

█ „Gościa Niedzielnego” wstrzymał dystrybucję parafialną wersji papierowej tygodnika. Można go nabyć w tradycyjnych kanałach sprzedaży tzn. w kioskach, sklepikach z prasą, zamawiając prenumeratę, a także można skorzystać z darmowego elektronicznego wydania.

█ W tyle kościoła jest do nabycia nasza gazetka „Pani Uśmiechnięta” i paschaliki wielkanocne CARITAS.

█ Ponieważ trwa zagrożenie epidemiologiczne, dlatego prosimy, aby ofiary na potrzeby parafii składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Bóg zapłać !