• Post author:

█ Dziś 4. Niedziela Wielkiego Postu, LAETARE. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym. O godzinie 20.30 – Jubileuszowy Apel Maryjny. Dziś druga niedziela naszych Wielkopostnych Parafialnych Rekolekcji Niedzielnych. Przeżywamy je pod hasłem: „Powróćmy do Słowa Bożego”. Zapraszamy do włączenia się w tematykę rekolekcji przez osobistą lekturę Pisma św. i do modlitwy Słowem Bożym. W naszym Sanktuarium, z racji Uroczystości św. Józefa, obchodzimy dziś Jubileusz mężczyzn, mężów i ojców w ramach Jubileuszu 300-lecia. Uroczysta Msza św. w intencji mężczyzn i ojców wraz z Aktem Zawierzenia zostanie odprawiona o godzinie 10.30.

█ W poniedziałek przypada liturgiczna Uroczystość św. Józefa.

█ Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

█ W sobotę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia, Dzień modlitw w intencji poczętych, a nienarodzonych. W tyle kościoła wyłożone są deklaracje przystąpienia do Dzieła Adopcji Dziecka Poczętego. Można zabrać je do domu wypełnić i przynieść w tym dniu do świątyni, aby w sposób uroczysty złożyć je na ręce kapłana w czasie Mszy św. o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00.

█ Również w sobotę od godziny 10.30 w naszej Bazylice będziemy przeżywać Wielkopostne Skupienie Ruchu Szensztackiego. Szczegóły na plakacie w gablotce.

█ W czasie Wielkiego Postu chcemy podzielić się dobrem z potrzebującymi. Co roku wspomagamy uboższe rodziny naszej parafii, dzieci z Ośrodka Sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu, a także w ramach współdziałania z CARITAS Archidiecezji Katowickiej, chcemy przygotować paczkę na Ukrainę. Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, można składać dary: artykuły spożywcze o dłuższej przydatności do spożycia, środki chemiczne i słodycze.

█ Parafia jako administrator cmentarza, informuje opiekunów grobów na naszym cmentarzu, iż ze względu na zmniejszającą się ilość miejsc grobowych, jeśli prolongata wygasła i nie zostanie przedłużona w Kancelarii Parafialnej, to groby takie zostaną przeznaczone na pochówki innych osób.

█ U siostry Agaty lub w zakrystii można złożyć datki na kwiaty i dekoracje związane z Ciemnicą i Bożym Grobem.

█ W kiosku parafialnym i zakrystii jest do nabycia prasa katolicka, pamiątki naszego Jubileuszu oraz świece-paschaliki CARITAS na stół wielkanocny w cenie 9 zł, jako pomoc charytatywna dla potrzebujących. Są dostępne także egzemplarze Pisma św. i książki z nim związane.

█ Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji z przeznaczeniem na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na Ukrainę, o którą zwrócił się do nas Przewodniczący Episkopatu Polski. Bóg zapłać!

█ Dzisiaj o godzinie 16.30 w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Pszowa przy Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się spotkanie z panem Pawłem Porwołem, autorem publikacji „Tropem Legend: Zamczysko na Kotówce”. Serdecznie zapraszamy!