• Post author:

Dziś  IV Niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Radości, LAETARE.

Od dzisiaj aż do środy włącznie przeżywamy Parafialne Wielkopostne Rekolekcje. Nauki rekolekcyjne głosi Ks. dr Michał Borda, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Sosnowieckiej. Serdecznie go witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Zarezerwujmy sobie czas na spotkania rekolekcyjne. Plan rekolekcji  umieszczony jest w naszej gazetce, a także w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii. Od poniedziałku swoje spotkania rekolekcyjne ma także młodzież ze Szkoły Ponadgimnazjalnej  w Pszowie.

W dzisiejszą niedzielę o godzinie 15.00 w Domu Parafialnym /za Strażą Pożarną/ odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne.  

Zachęcamy parafian do uczestnictwa w pasyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Niech udział w tych nabożeństwach będzie czasem osobistej refleksji i modlitwy, a także wyrazem podjęcia drogi pokuty i nawrócenia.

Skorzystajmy wcześniej z Sakramentu Pokuty, aby nie zostawiać Spowiedzi św. na dni Triduum Sacrum. Plan spowiedzi przedświątecznej podany zostanie za tydzień.

Z racji Wielkiego Postu włączmy się w dzieła miłosierdzia proponowane przez naszą parafię: patronat nad rodziną z Syrii, akcja „ŚLĄSKIE – DZIECIOM Z ALEPPO”, a także dar serca w postaci środków czystości,  które przekażemy do Domu Dziecka w Gorzyczkach.

W piątek 16 marca grupa naszych parafian udaje się na PASJĘ do Teatru Ziemi Cieszyńskiej. Wyjazd o godzinie 15.00.

Dyrekcja Szkoły podstawowej nr 4 w Pszowie zaprasza zainteresowanych rodziców uczniów przyszłych klas I i IV do tejże placówki na lekcję otwartą wraz ze zwiedzaniem szkoły 12 marca br o godzinie 15.15 dla przyszłej klasy I i o godzinie 16.30 dla przyszłej klasy IV / zajęcia i zwiedzanie /.

Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna na remont schodów Bazyliki. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!