• Post author:

Dziś obchodzimy IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości /Laetare /.

 

Rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Ćwiczeniom rekolekcyjnym będzie przewodniczy o. Marek Mańka, kamilianin, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Już dziś zarezerwujmy sobie czas na spotkania rekolekcyjne. Codziennie w czasie mszy św. o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00 nauki ogólne dla wszystkich. Spotkania wieczorne według planu umieszczonego w gablotce, wydrukowanego w  „Pani Uśmiechniętej” i na naszej stronie internetowej parafii. Na zakończenie rekolekcji w środę O. Marek udzieli specjalnego błogosławieństwa. W tym dniu kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Zakonu OO. Kamilianów.

 

Na godzinę 15.15 zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

 

Od poniedziałku do środy swoje rekolekcje przeżywać będzie młodzież szkoły ponad gimnazjalnej, a od środy do piątku dzieci szkół podstawowych. Program również można znaleźć w gazetce i na stronie internetowej.

 

W Wielkim Poście rozważamy Mękę Pańską dlatego zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych.

 

Z racji rekolekcji nie ma w czwartek Mszy św. szkolnej.

 

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godzinie 10.30 chcemy uhonorować Ks. Seniora Stanisława Holonę, wieloletniego proboszcza tej parafii, z racji przypadających w tym roku 80 urodzin. Zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości.

 

Naszych chorych i seniorów odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę, przed Niedzielą Palmową, 19 marca.

 

W kiosku parafialnym są do nabycia: nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej”, a także paschaliki wielkanocnego dzieła CARITAS jako pomoc charytatywna dzieciom z  ubogich rodzin. Cena 6 zł.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!