• Post author:

█ Dziś 4. Niedziela Wielkanocna, Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Niech intencja o nowe powołania, o zachowanie powołań i uświęcenie duchowieństwa, towarzyszy nam w tych dniach w prywatnych modlitwa, a także na nabożeństwach majowych, które odprawiamy w tygodniu o godzinie 17.30, w niedziele o godzinie 15.15.

█ W najbliższy poniedziałek przypada liturgiczny obchód Uroczystości św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu na godzinę 19.00 do salki GCI, zapraszamy na spotkanie wszystkich parafian, którzy chcieliby włączyć się w „Synod o synodalności”. W czasie spotkania chcemy wspólnie wsłuchiwać się w głos wiernych świeckich na temat obecnego przeżywania Kościoła, jego bolączek, radości i nadziei.

█ W piątek 13. maja przypada 105. rocznica pierwszego zjawienia Matki Bożej w Fatimie, dlatego zapraszamy po Mszy św. wieczornej na różaniec fatimski w intencjach pokoju i nawrócenia.

█ Za tydzień w sobotę 14. maja w godzinach porannych odwiedzimy z posługą duszpasterską naszych chorych i seniorów. Zgłoszenia, jak zawsze, do czwartku w zakrystii.

█ Już za tydzień od niedzieli 15. maja do niedzieli 22. maja, przeżywać będziemy Jubileuszowe Misje Parafialne, które mają nas duchowo przygotować i pomóc nam w przeżyciu Jubileuszu 300 lat obecności Obrazu Pani Uśmiechniętej w Pszowie. Plan Misji publikujemy w „Pani Uśmiechniętej”, na naszej stronie internetowej i w gablotce. Prosimy o zapoznanie się i zarezerwowanie czasu do udziału w tym ważnym wydarzeniu.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach w związku z Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu i zgromadzić się na wspólnej modlitwie.

█ Choć oficjalnie zakończył się tydzień  Miłosierdzia, chciejmy nadal wspierać swoimi darem materialnym Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą Sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu a także uchodźców, których gościmy w naszym mieście.

█ Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc ogłosił nowe wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich we wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Kandydatami mogą być pełnoletni katolicy, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania, czynnie uczestniczący w życiu parafii, znani z niegnanej postawy moralnej. Kandydatów można zgłaszać pisemnie. Nazwisko kandydata zgłaszamy pisemnie na kartce, którą wrzucamy do skarbony w tyle kościoła do niedzieli 29 maja włącznie. Potem lista kandydatów zostanie udostępniona  wiernym, zaś same wybory odbędą się w niedzielę 12. czerwca.

█ Parafia nasza organizuje wyjazd na tradycyjna Pielgrzymkę Mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej w ostatnią niedzielę maja, 29. maja. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii.

Kancelaria Parafialna czynna według stałych godzin urzędowania, a więc w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej”, a także nowe jubileuszowe obrazki, obrazki z Modlitwą Jubileuszową i Litanią do Pani Uśmiechniętej.

█ Dziś kolekta na Seminarium Duchowne, a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!