• Post author:

█ Dziś 4. Niedziela Wielkanocna, Niedziela Dobrego Pasterza, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania. O godzinie 15.15 odprawimy Nieszpory niedzielne.

█ Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godzinie 17.30, w niedziele o godzinie 15.15. Przychodźmy całymi rodzinami. Te nabożeństwa wpisują się w przeżywanie naszego Jubileuszu. Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich na Odnowienie Misji św., które będą miały miejsce w dniach 14 – 21 maja. Plan umieszczony jest w naszych publikatorach.

█ W poniedziałek 1 maja przypada Święto św. Józefa, Rzemieślnika, Dzień modlitw za bezrobotnych.

█ W środę 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W czasie każdej mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie. Msze św. w porządku niedzielnym. O godzinie 10.30 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, Członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych ich rodzin oraz wszystkich poległych walczących o wolność ojczyzny. Po Mszy św. przedstawiciele władz naszego miasta dokonają Uroczystego Aktu Zawierzenia Miasta, Mieszkańców i Samorządu Matce Bożej z racji Jubileuszu 300-lecia Obecności Obrazu Pani Uśmiechniętej w Pszowie. O godzinie 15.15 nabożeństwo majowe. Kolekta w tym dniu będzie zebrana na remont katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

█ W czwartek 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona naszej archidiecezji, a także hutników i strażaków. Msza św. w intencji naszych strażaków z OSP Pszów i ich rodzin zostanie odprawiona we wtorek 2 maja o godzinie 16.00.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. Spowiedź dzieci w czwartek od 15.30 do 16.30. O godzinie 16.30 Msza św. szkolna.

█ W sobotę, 6 maja, w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy naszych chorych i seniorów. Zgłoszenia jak zawsze do czwartku w zakrystii.

Domowy Kościół zaprasza rodziny do wspólnego weekendowego wyjazdu w maju połączonego z wypoczynkiem i ciekawymi spotkaniami. Szczegóły na plakacie.

█ Ks. Jerzy Szymik z ok. swoich 70-tych urodzin zaprasza serdecznie wszystkich bez wyjątku parafian do modlitwy i świętowania w sobotę, 6 maja. Początek o g. 16.00 w Bazylice. Szczegółowy program w „Pani Uśmiechniętej” i na parafialnej stronie internetowej.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej.

█ Dziś kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach, a za tydzień na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!