• Post author:

Dziś  IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza, czyli Niedziela Modlitw o Powołania. Gościmy kleryków naszego seminarium. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego seminarium.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Niedzielne Nieszpory.

O godzinie 20.30 Apel Maryjny.

W czwartek o godzinie 19.00 w salce w GCI, odbędzie się spotkanie przedstawicieli rodzin, które zadeklarowały chęć przyjęcia uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz osób, które pragną włączyć się w przygotowanie pobytu grupy pielgrzymów w naszej parafii. Ciągle poszukiwani są jeszcze chętni do przyjęcia uczestników, wolontariusze a nawet tłumacze, którzy pomagać będą w kontaktowaniu się z gośćmi z zagranicy.

W sobotę 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Za tydzień w niedzielę przed kościołem panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi przeprowadzą zbiórkę jako pomoc dla Ukrainy. Zbiórkę w całym Kościele ogłosił Papież Franciszek.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała będzie przebiegać ulicami: Bohaterów Westerplatte, P.O.W. , Ks. Skwary do kościoła. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie. Już dziś prosimy o pomoc w zorganizowaniu tej Uroczystości.

Z tyłu kościoła wyłożone są formularze dla osób, które pragną udzielić poparcia ustawy o zmianie ustawy z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Można formularze zabrać do domu i poprosić domowników, sąsiadów i znajomych o włączenie się w tę akcję. Wypełnione formularze składamy w zakrystii lub kancelarii.

Kolekta w przyszłą niedzielę, będzie przeznaczona na potrzeby bieżące naszej parafii. Bóg zapłać!