• Post author:

█ Dziś 4. Niedziela Wielkanocna, Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Módlmy się w ciągu tego tygodnia o święte i liczne powołania do służby Bożej w Kościele i za młodych, by nie bali się odpowiedzieć na głos Bożego wezwania.

█ Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo majowe, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny. W miesiącu maju poświęconym Matce Bożej, zapraszamy codziennie na godzinę 17.30, a w niedzielę na 15.15  na nabożeństwa majowe.

█ W poniedziałek 13 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, pamiątka pierwszego zjawienia w Fatimie. Na godzinę 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe – fatimskie, potem wieczorna Msza św., a po niej różaniec fatimski. W ten sposób chcemy zainaugurować nabożeństwa fatimskie w naszej parafii, które będziemy odprawiać co miesiąc, od maja do października każdego 13. dnia miesiąca. Terminarz tych nabożeństw znajduje się w „Pani Uśmiechniętej” i na plakacie w gablotce.

█ W czwartek na godzinę 16.30 zapraszamy na Mszę św. szkolną wszystkie dzieci a także rodziców.

█ Za tydzień w sobotę 18 maja o godzinie 9.30 I Spowiedź św. dzieci komunijnych, a w przyszłą niedzielę dzieci te, w czasie Mszy św. o godzinie 10.30, przystąpią do I Komunii św. Polecamy je modlitwom parafian. 

█ Pszowskie Ognisko Cudownie Ocalonych organizuje pielgrzymowanie do grobu siostry Dulcissimy. Wyruszamy w sobotę 18 maja o godz. 6.00 z Pszowskiej Bazyliki. Do przejścia mamy około 12km. Modlimy się o beatyfikację siostry. O godz. 10.00 w kościele w Brzeziu rozpocznie się uroczysta Msza św. kończąca diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego siostry Dulcissimy. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w pieszej pielgrzymce.

█ Parafia nasza organizuje wyjazd na tradycyjna Pielgrzymkę Mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej 26. maja, w ostatnią niedzielę maja. Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy w zakrystii.

█ Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca, koszt 90 zł płatne przy zapisie. Szczególnie zapraszamy bierzmowańców. Zapisów można dokonywać w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Adriana.

█ Dzisiejsza kolekta, to comiesięczna kolekta inwestycyjna. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

Ogłoszenie społeczne – od Pana weterynarza:

W środę 15.05 i czwartek 16.05 w Pszowie i Pszowskich Dołach odbędą się obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie. Szczegóły na plakatach.