• Post author:

█ Dziś przypada 4. Niedziela Adwentu. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Zakończyliśmy tegoroczne roraty, a dzieci ze szkół podstawowych naszego miasta, przeżywały w minionym tygodniu swoje szkolne rekolekcje. Dziękujemy księżom wikarym i katechetom za ich przeprowadzenie i przygotowanie.

█ Z racji Świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy do  Sakramentu Pokuty, by z czystym sercem przeżywać pamiątkę narodzin Jezusa. Plan Spowiedzi św. umieszczony jest w gazetce, na stronie internetowej i w gablotce.

█ We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych. O godzinie 6.30 odprawimy Mszę św. za zmarłych, którzy odeszli do  wieczności od ostatniej Wigilii.

Na godzinę 23.30 młodzież zaprasza na nabożeństwo przed Pasterką, a o godzinie 24.00 odprawimy Uroczystą PASTERKĘ. Kolekta na Pasterce będzie zebrana na Fundusz Ochrony Życia. Po Pasterce młodzież i rodziny zaprasza na wspólne kolędowanie i świąteczną herbatę.

W środę 25 grudnia, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ  BOŻEGO  NARODZENIA. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godzinie 15.15 odprawimy Nieszpory Kolędowe. W tym dniu zostanie zebrana świąteczna kolekta na potrzeby parafii.

W czwartek 26 rudnia przypada II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto św. Szczepana. Msze św. również w porządku niedzielnym. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nieszpory Kolędowe o  godzinie 15.15.

█ W piątek 27 grudnia przeżywamy Święto świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tradycji Kościół święci w tym dniu wino.

█ Wszystkich parafian zapraszamy na koncert kolędowy Zespołu LOGOS, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w piątek 27.12 br. o godzinie 19.00.
Szczegóły na plakatach oraz u ks. Adriana.

█ W sobotę 28 grudnia przypada Święto Świętych Młodzianków. O godzinie 9.00 Msza św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii, wraz z błogosławieństwem dzieci.

█ W niedzielę 29 grudnia obchodzimy Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa i dlatego o godzinie 12.00 odprawimy Mszę św. rodzinną, w czasie której odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy szczególnie małżonków obchodzących w kończącym się roku  2019 jubileusze i okrągłe rocznice ślubu.

█ Jako duszpasterze, dziękujemy wszystkim, którzy tak hojnie odpowiedzieli na apel i włączyli się w akcję obdarowania potrzebujących i ubogich naszej parafii. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, a także za zaangażowanie i postawę służby naszym Paniom z Parafialnego Zespołu CARITAS.

█ Z racji Świąt i Nowego Roku Kancelaria Parafialna będzie nieczynna w tym tygodniu, aż do środy 1 stycznia 2020 r.

█ Plan „Kolędy” umieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablotce. Prosimy się z nim zapoznać. Prosimy również, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą, a na zakończenie o odwiezienie ich z powrotem.

█ W zakrystii oraz w kiosku parafialnym można nabyć nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego”, jak również opłatki na stół wigilijny, świece CARITAS na stół wigilijny jako pomoc charytatywna dzieciom.

█ Wyjazd do Panewnik na Adorację przy Żłóbku członków Żywego Różańca i sympatyków nastąpi w dniu 11.01.2020. Koszt 20zł, zapisy w zakrystii, a szczegóły w gablotce.

█ Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!