• Post author:

█ Dziś 4. Niedziela Adwentu. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, a na godzinę 20.30 na Apel maryjny.

█ W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych. O godzinie 8.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych którzy odeszli do  wieczności od ostatniej Wigilii i za zmarłych kapłanów. W Wigilię Spowiedź św. tylko do godziny 12.00.

O godzinie 24.00 odprawimy Uroczystą PASTERKĘ. Przypominamy o ograniczonej liczbie wiernych. Na godzinę 23.30 młodzież zaprasza na nabożeństwo przed Pasterką. Kolekta na Pasterce będzie zebrana na Fundusz Ochrony Życia.

W sobotę 25 grudnia, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Kolekta w I Święto zostanie zebrana jako świąteczna kolekta na rzecz parafii.

W niedzielę 26 rudnia przypada II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, a w liturgii Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godzinie 14.00 odprawimy Mszę św. w intencji rodzin naszej parafii, w czasie której odnowimy przymierze małżeńskie. Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Aby umożliwić udział we Mszach św. świątecznych jak największej liczbie parafian wprowadzamy w obydwa Święta, zamiast nieszporów, dodatkową Mszę św. o godzinie 15.30.

█ Zachęcamy wszystkich do wcześniejszego skorzystania z Sakramentu Pokuty, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Plan spowiedzi na czas przedświąteczny umieszczony jest również w naszych publikatorach. Na czas Świąt i Nowego Roku zawieszony jest popołudniowy dyżur konfesjonału.

█ W związku z wzrastającą liczba zachorowań na Covid 19, odwiedziny chorych niestety musimy ograniczyć tylko do wezwań w zagrożeniu życia, lub do wezwań indywidualnych.

█ W tym tygodniu wyjątkowo Kancelaria Parafialna będzie czynna w środę i czwartek od godziny 16.00 do 18.00. Przerwa świąteczna w pracy Kancelarii będzie miała miejsce od Wigilii 24 grudnia do piątku 7 stycznia 2020 r. Prosimy więc, aby jeszcze w nadchodzącym tygodniu uregulować i załatwić sprawy związane z intencjami Mszy św. Wszystkie ważne sprawy, w tym związane z pogrzebem, załatwiamy po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z poszczególnymi księżmi.

█ Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom, którzy włączyli się w łańcuch dobra poprzez złożenie różnorakich darów dla potrzebujących naszej parafii i dzieci z ośrodka w Pogrzebieniu, prowadzonego przez Siostry Salezjanki. Bóg zapłać!

█ Ze względu na wzrastającą liczbę zachorowań na Covid 19, przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych. W kościele obowiązuje ograniczona liczba uczestników. Pierwszeństwo mają osoby zaszczepione. Stosujmy się do tych zarządzeń dla naszego wspólnego dobra.

█ Zapraszamy na spotkanie kolędowe grupy parafialne z neoprezbiterem księdzem Przemysławem Kaziszynem, które odbędzie się w dniu 02.01.22r. po nieszporach w domu parafialnym. Zapisy w zakrystii.

█ W kiosku parafialnym można nabyć nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego”, „ Mały Gość Niedzielny”, jak również opłatki na stół wigilijny i świece CARITAS na stół wigilijny jako pomoc charytatywna dzieciom.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!