• Post author:

█ Dziś 4 Niedziela Adwentu. Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, a na godzinę 20.30 na ostatni w tym roku Jubileuszowy Apel Maryjny.

█ Serdecznie zapraszamy na ostatni tydzień RORAT, które odprawiamy:

 – dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00, zaś w czwartek o godzinie 16.30 (podczas Mszy szkolnej);

– dla młodzieży w piątek o godzinie 18.00

– dla dorosłych w sobotę o godzinie 6.30.

█ Zachęcamy wszystkich do wcześniejszego skorzystania z Sakramentu Pokuty, by nie odkładać spowiedzi na ostatni moment. Plan spowiedzi na czas przedświąteczny umieszczony jest w naszych publikatorach. Do Spowiedzi można przystąpić:

– codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną

– w ramach popołudniowego codziennego dyżuru od 16.00 do 17.00

– dodatkowo w czwartek i piątek (22 i 23 grudnia ) od 19.00 do 20.30.

– w Wigilię od 9.00 do 12.00 i  od 14.00 do 16.00

Na czas Świąt i Nowego Roku zawieszamy popołudniowy dyżur konfesjonału.

█ Prosimy, aby do Świąt Bożego Narodzenia załatwić wszystkie sprawy związane z zamówionym intencjami, ponieważ Kancelaria Parafialna będzie czynna dopiero po nowym roku.

█ W dzisiejszą niedzielę nasza oaza młodzieżowa sprzedawać będzie drobne upominki z fragmentem Słowa Bożego. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność oazy młodzieżowej w parafii, a także dofinansowanie letnich rekolekcji.

█ W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych. O godzinie 8.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych którzy odeszli do  wieczności od ostatniej Wigilii. O godzinie 24.00 odprawimy PASTERKĘ. Na godzinę 23.30 młodzież zaprasza na nabożeństwo czuwania. Kolekta na Pasterce będzie zebrana na Fundusz Ochrony Życia.

█ Za tydzień przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ  BOŻEGO  NARODZENIA. Kolekta w I Święto zostanie zebrana jako świąteczna kolekta na rzecz parafii.

W poniedziałek 26 rudnia przypada II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, a w liturgii jest to Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W obydwa Święta na godzinę 15.15 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Kolędowe.

█ Jak to już zapowiadaliśmy tegoroczna kolędy odbywać się „hybrydowo” czyli księża będą się kontaktować indywidualnie telefonicznie i umawiać się na odwiedziny duszpasterskie z rodzinami, które złożyły stosowne zaproszenie, oraz zapraszamy do udziału w tzw. Mszach św. „kolędowych”, sprawowanych w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, dzielnic naszej parafii. Msze św. sprawowane będą już od Bożego Narodzenia. Plan tych Mszy św. zamieszczamy w naszych publikatorach. W czasie Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo naszych domostw. Ofiary, które co roku parafianie składali z racji kolędy na rzecz remontów i inwestycji parafii, można składać bezpośrednio na konto parafii, do skarbony w tyle kościoła lub Kancelarii Parafialnej, z dopiskiem KOLĘDA 2023. Zaś w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia poświęcimy kredę, kadzidło i wodę, które będzie można zabrać do domu. Na drzwiach piszemy C+M+B 2023 i kropimy wodą święconą całe mieszkanie.

█ Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom, którzy włączyli się w łańcuch dobra poprzez złożenie różnorakich darów dla potrzebujących naszej parafii i dzieci z ośrodka w Pogrzebieniu, prowadzonego przez Siostry Salezjanki. Bóg zapłać!

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia cotygodniowy numeru „Gościa Niedzielnego”, nasza parafialna gazetka, opłatki na stół wigilijny, świece CARITAS jako wigilijna pomoc dzieciom, a także pamiątki jubileuszowe: świece, obrazki, kalendarz na przyszły rok, album o naszej kalwarii.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!