• Post author:

NIEDZIELA – 31 grudnia 2023 – Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

07.00 Msza św. kolędowa: w intencji mieszkańców ul. Paderewskiego

09.00 Msza św. kolędowa: w intencji mieszkańców Oś. Biernackiego

10.30 Msza św. kolędowa: w intencji mieszkańców ul. Niepodległości i Obrońców Pokoju

12.00 Msza św. kolędowa: w intencji mieszkańców ul. Traugutta, Drzymały, Wolczyka i Skwary

14.00 Msza św. kolędowa: w intencji mieszkańców ul. Pszowskiej

(Po każdej Mszy św. nabożeństwo na zakończenie Starego Roku)

 

NOWY ROK 2024

 

PONIEDZIAŁEK – 01 stycznia 2024 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

07.00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej Uśmiechniętej w intencji kapłanów posługujących w naszej Bazylice o błogosławieństwo Boże

09.00 ++ Ludwika i Elżbietę Kozub

10.30 za Parafian o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku

12.00 + Alfreda Błaszczok

14.00 + Wiktora Wilkus w 7. rocznicę śmierci

15.15 Uroczyste Nieszpory Noworoczne

18.00 Msza św. kolędowa: w intencji mieszkańców ul. Kołłątaja, Zgrzebnioka i Asnyka

 

WTOREK – 02 stycznia 2024 – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów. I dK

06.30 + Adolfa polnik w 10. rocznicę śmierci

08.00 ++ Jadwigę i Konstantego Reś

08.00 + Piotra Wojaczek (pogrzebowa)

18.00 + Marcina Bargiel ofiarowana od sąsiadów

18.00 Msza św. kolędowa: w intencji mieszkańców ul. Boh. Westerplatte i P.O.W.

 

Środa – 03 stycznia 2024 – Dzień powszedni

06.30 + Ryszarda Węgrzyn ofiarowana od Polskiego Związku Emerytów, rencistów i Inwalidów koło Pszów

08.00 ++ rodziców Walentynę i Franciszka Dolata, męża Stanisława Kołtuńskiego, teściów Izabelę i Czesława, rodzeństwo, pokrewieństwo, dziadków, chrzestnych z obu stron, zięcia Stefana Pawletko, sąsiadów, kapłanów, misjonarzy, zakonnice i zakonników, znajomych i dusze w czyśćcu cierpiące

Nowenna do Matki Bożej, Pani Uśmiechniętej

18.00 + Eugenię Michałek w pamiątkę urodzin

18.00 + Józefa Kściuczyk w 4. rocznicę śmierci

 

Czwartek – 04 stycznia 2024 – Dzień powszedni. I czwartek miesiąca

06.30 Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Pani Uśmiechniętej w intencji Marceliny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie oraz dary Ducha św. dla niej i całej rodziny

08.00 + Ludwika Święch

08.00 + Stanisława Janik ofiarowana od rodziny Osuch

Nabożeństwo o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa

16.30 Szkolna: + Franciszka Cichy w 4. rocznicę śmierci

18.00 Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Pani Uśmiechniętej w intencji Marii Kozdemba z okazji 90. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze oraz Boże błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

 

Piątek – 05 stycznia 2024 –  Dzień powszedni. I piątek miesiąca

06.30 ++ Anzelmę i Alojzego Smiatek

08.00 ++ Magdalenę i Zdzisława Woźnik, rodzeństwo i rodziców z obu stron

08.00 + Zenobię Stępniewską ofiarowana od pracowników Zakładu Produkcji Doświadczalnej CEBEA w Bochni

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 + brata Marka

18.00 + Julię Mojżysz ofiarowana od rodziny Michałek

 

Sobota – 06 stycznia 2024 – Uroczystość Objawienia Pańskiego. I sobota miesiąca

07.00 Przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi w intencji członków Żywego Różańca i ich rodzin

09.00 + Józefa Kędzia w 2. rocznicę śmierci

10.30 za Parafian

12.00 Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Pani Uśmiechniętej w intencji Kacpra z okazji 18. urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

12.00 W intencji Kolędników misyjnych jako podziękowanie za ich trud i poświęcenie na rzecz Dzieci Misji.

Po Mszy św. „Mały Orszak Trzech Króli”
14.00 Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Pani Uśmiechniętej w intencji Sylwii Procek z okazji 40. urodzin, z podziękowaniem za trzymane łaski, z prośbą o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

15.15 Nieszpory kolędowe

18.00 ++ Halinę Wyrwał w 25. rocznicę śmierci i syna Mirosława w 55. rocznicę śmierci

 

NIEDZIELA – 07 stycznia 2024 – Święto Chrztu Pańskiego

07.00 ++ Jana Góreckiego, rodziców Łucję i Józefa, Bronisławę i Karola Szewczyk

09.00 + Irenę i Ignacego Rek, Martę i Konrada Grymel

10.30 za Parafian

12.00 + Antoniego Burdzik w pamiątkę urodzin

14.00 Chrzest: Wiktoria Julia Brzozowska

18.00 ++ Marię Skowronek w 18. rocznicę śmierci, męża Roberta, rodziców z obu stron