• Post author:

Dziś obchodzimy III Niedzielę Zwykłą.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

W dzisiejszą niedzielę w naszym Sanktuarium na Mszy św. o godz.10.30 odbędzie się prezentacja Korony Legionowej Matki Bożej Częstochowskiej – ostatniego daru Ojca Świętego dla Królowej Jasnogórskiej. Prezentacji dokona „Strażnik Korony Legionowej” rtm. Krzysztof Wincenty Banaś h. Dołęga, z Jasnogórskiego Korpusu Oficerskiego, adiutant gen. brygady o. Eustachego Rakoczego kapelana Żołnierzy Niepodległości. Podczas Mszy św. zaciągnięta będzie warta w mundurze „Beliniaka” uznanym w okresie międzywojennym za najbardziej patriotyczny polski mundur wojskowy. Po mszy zapraszamy na wysłuchanie krótkiej historii Korony z orłami legionowymi.

W poniedziałek 25 stycznia, w Święto Nawrócenia św. Pawła, zakończymy kolejny Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w domu parafialnym: / cz. I / w poniedziałek 25 stycznia i / cz. II / w poniedziałek 1 lutego. Początek godzina 19.00.

W środę 27 stycznia o godzinie 16.00 w naszym Kościele odbędzie się spotkanie kolędowe Członków Żywego Różańca. Potem spotkanie przy stole u Sióstr Boromeuszek. Zapraszamy chętnych, którzy chcą także wzmocnić szeregi modlitewne wspólnoty Żywego Różańca.

W czwartek na godzinę 16.30 zapraszamy na Mszę św. szkolną.

W Kancelarii Parafialnej przyjmowane są intencje mszalne dziękczynne na rok 2017, czyli urodzinowe, jubileusze urodzin i małżeńskie, w różnych sprawach. Msze św. za zmarłych na 2017 rok będą przyjmowane po wakacjach letnich, czyli we wrześniu. Nie będzie żadnych mszy św. dodatkowych.

Spotkanie wokół nowych, wydanych tym razem w 2015 roku książek księdza profesora Jerzego Szymika
„Sługa naszej radości” oraz „Theologia benedicta. Tom III”.
odbędzie się w dzisiejszą niedzielę, 24 stycznia, godz. 19.00. Spotkanie będzie miało miejsce w Kombatanckiej Izbie Pamięci przy Szkole Podstawowej nr 1, ul.Traugutta 12.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin, czyli kolęda. Kolęda dodatkowa, dla rodzin, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie odbędzie się w sobotę 30 stycznia od godziny 10.00. Zapisy na kolędę dodatkową w zakrystii lub kancelarii.

Za tydzień w niedzielę o godzinie 15.15 odbędzie się w naszej Bazylice Koncert Kolęd w wykonaniu chórów i zespołu wokalnego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie. Szczegóły na plakacie informacyjnym i w naszej gazetce.

W kiosku parafialnym są do nabycia: nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej”.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za gaz i na zakup opału. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać!