• Post author:

█ Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielny.

█ W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota nowego miesiąca. W czwartek na godzinę 15.30 zapraszamy do spowiedzi św. wszystkie dzieci, a o godzinie 16.30 Msza św. szkolna. W I piątek w czasie Mszy św. o godzinie 18.00 poświęcimy świece dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św. O godzinie 19.00 Msza św. młodzieżowa, na którą przede wszystkim zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Od godziny 17.30 okazja do spowiedzi św.

█ W sobotę 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji Święto Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej mszy św. poświecimy świece gromniczne. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Kolekta zostanie zebrana na zakony kontemplacyjne w archidiecezji i za granicą; między innymi na klasztor Sióstr Karmelitanek w Kazachstanie i na Islandii. To także I sobota nowego miesiąca.

█ W najbliższą sobotę 2 lutego w godzinach porannych odwiedzimy naszych chorych i seniorów z posługa sakramentalną. Zgłoszenia podopiecznych do czwartku w zakrystii.

█ 3 lutego obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Choć przypada ono w niedzielę, to jednak po każdej mszy św. udzielamy błogosławieństwa św. Błażeja, które ma nas chronić od chorób gardła i wszelkich innych chorób.  W przyszłą niedzielę na nieszporach o godzinie 15.15 ostatni raz zaśpiewamy kolędy i pożegnamy stajenkę, dałby Pan Bóg, na rok.

█ Wraz z kolędą dodatkową zakończyliśmy  odwiedziny duszpasterskie rodzin. Duszpasterzy przyjęło ok. 70 % rodzin parafii. Niestety, z roku na rok rośnie liczba rodzin, które zamykają swoje drzwi przed duszpasterzem przynoszącym Boże błogosławieństwo. Jest to także wyraz rosnącej obojętności religijnej i wspólnotowej. Wszystkim, którzy nas przyjęli dziękujemy za życzliwość, wspólną modlitwę i złożone z tej okazji ofiary. Bóg zapłać.

█ W związku ze zbliżającymi się zimowymi feriami pragniemy poinformować, iż Kancelaria Parafialna będzie nieczynna w II tygodniu ferii, tj. w terminie od 18 do 23 lutego. Prosimy więc, aby wcześniej załatwić sprawy intencji mszalnych.

█ Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Pszowie Oś. Józefa Tytki 1 (obok lodowiska) informuje, że od 14 stycznia do 1 lutego prowadzone są zapisy dzieci z roczników 2013, 2014, 2015, 2016 do Przedszkola nr 2 na rok szkolny 2019/20.

█ W dniach 8-10 marca br. Wspólnota Matki Miłosiernego z naszej parafii zaprasza na rekolekcje-kurs Nowe Życie. Jest to weekend spotkania z Bogiem, spojrzenia razem z Nim na swoje życie oraz okazja do zyskania nowej perspektywy. Kurs będzie odbywał się on w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Boromeuszek w Pszowie. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach, wszelkie pytania można kierować ks. Konrad Hołysia. Zapisy na stronie internetowej: jezusmilosierny.pl

█ Stowarzyszenie „Błękitna Atmosfera” serdecznie zaprasza na spotkanie dotyczące: „Dofinansowania z Rządowego Programu „Czyste Powietrze” do Pomp Ciepła, Paneli Fotowoltaicznych, itp. Spotkanie odbędzie się 29 stycznia 2019 tj. wtorek o godz. 17:30  w Budynku Szkoły Podstawowej nr 1przy ul. Romualda Traugutta 12 w Pszowie.

█ Dzisiejsza kolekta, przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za gaz i energię elektryczną. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a przed kościołem młodzież przeprowadzi zbiórkę na sfinansowanie wyjazdu na zimowisko organizowane przez księży wikarych dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Bóg zapłać!