• Post author:

█ Dziś 3. Niedziela Wielkiego Postu. Dzisiaj druga niedziela naszych Parafialnych Wielkopostnych Rekolekcji. Hasło tych rekolekcji brzmi: „Powróćmy na Mszę św.” Niech owocem przeżytych rekolekcji będzie bardziej świadomy, bardziej umotywowany i pobożny udział w każdej Eucharystii. Zapraszamy do przeżywania tego czasu we wspólnocie zgromadzonych tutaj w Bazylice, ale także dzięki łączom internetowym. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

█ W sobotę 13 marca przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

█ W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych, w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

█ Rekolekcje on-line! Zapraszamy do wzięcia udziału w „Wyprawie po Skarb”, w rekolekcjach dla dzieci od poniedziałku do piątku na stronie Facebooku Wspólnoty Matki Miłosiernego i naszej parafii. W soboty Wielkiego Postu o 19:00 zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach rekolekcyjnych „Jaki Ojciec taki Syn”, także na stronie Facebook naszej parafii i Wspólnoty Matki Miłosiernego. Również Redakcja Audycji Katolickich TVP zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na Rekolekcje Wielkopostne do TVP3. Szczegółowy program zamieszczamy na naszej stronie internetowej i w gablotce.

█ Okazja do Spowiedzi św. w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00, a także od godziny 16.00 do 17.00. Nie odkładajmy Spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Z racji Wielkiego Postu, a także trudnego czasu związanego z pandemią, chcemy podzielić się dobrem z potrzebującymi. Dlatego przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze i artykuły chemiczne. Dary te przekażemy osobom potrzebującym z naszej parafii, a także dzieciom z placówki opiekuńczo-wychowawczej prowadzonej przez Siostry Salezjanki w Pogrzebieniu. Bóg zapłać.

█ Przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii, a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!