• Post author:

Dziś  III Niedziela Wielkiego Postu.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne.  

Zachęcamy parafian do wzięcia udziału w pasyjnych nabożeństwach wielkopostnych:  w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym.

Z racji Wielkiego Postu włączmy się w dzieła miłosierdzia proponowane przez naszą parafię: patronat nad rodziną z Syrii, akcja „ŚLĄSKIE – DZIECIOM Z ALEPPO”, a także dar serca w postaci środków czystości,  które przekażemy do Domu Dziecka w Gorzyczkach.

Od przyszłej niedzieli 11 marca rozpoczniemy nasze  Parafialne Wielkopostne Rekolekcje. Już dzisiaj chciejmy zarezerwować sobie czas na spotkania rekolekcyjne. Plan rekolekcji  umieszczony jest w naszej gazetce, a także w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.

Za tydzień w niedzielę 11 marca o godzinie 15.00 w Domu Parafialnym /za Strażą Pożarną/ odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych.

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach we współpracy z Telewizją TVS zapraszają od marca na nowe pasmo „Skarby Biblii”, w którym młodzi widzowie będą mogli poznać historie Starego Testamentu. Emisja programu poprzedzona będzie komentarzem biblisty ks. dr Tomasza Kusza, wprowadzającego dzieci w tematykę odcinka. Zapraszamy przed telewizory w sobotę i niedzielę o 09.15.

Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta inwestycyjna na remont schodów Bazyliki. Bóg zapłać!