• Post author:

█ Dziś 3. Niedziela Wielkiego Postu, to kolejna niedziela  naszych Wielkopostnych Parafialne Rekolekcji. Hasło tych rekolekcji brzmi: „Powróćmy do konfesjonału”. Zapraszamy do przeżywania tego czasu wsłuchując się w Słowo Boże. O godzinie 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym, a o godzinie 20.30 Apel maryjny i nowenna przed Jubileuszem 300-lecia przybycia Obrazu Pani Uśmiechniętej do Pszowa.

█ Zapraszamy na Nabożeństwa pasyjne Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa: dla dzieci w czwartek połączona z Mszą św. szkolną o godzinie 16.30; w każdy piątek rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15 oraz w soboty o godzinie 15.00 na Pszowskiej Kalwarii /wyjście z Bazyliki/

Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 15.15.

█ W środę 23 marca o godzinie 19.00 w kaplicy ss. Boromeuszek kolejna katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

█ W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia, Dzień modlitw w intencji poczętych, a nienarodzonych. W tyle kościoła wyłożono stosowne materiały, deklaracje przystąpienia do Dzieła Adopcji Dziecka Poczętego. Można zabrać je do domu wypełnić i przynieść w tym dniu do świątyni, aby w sposób uroczysty złożyć je na ręce kapłana w czasie Mszy św. o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00.

█ Również w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca, rozpoczniemy w naszej parafii peregrynację Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach. Jest to związane z Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu w konkretny dzień. Zachęcamy do tego, aby zapraszać do wspólnej modlitwy całą rodzinę, bliskich i sąsiadów. Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. w wybrany przez siebie dzień i zwracamy przed wieczorną Mszą św. dnia następnego.

█ Przypominamy, że okazja do Spowiedzi św. w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00, a także od godziny 16.00 do 17.00. Nie odkładajmy Spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

█ Na środę 6 kwietnia nasza parafia organizuje wyjazd na „Pasję” do Teatru w Cieszynie. Wyjazd o godzinie 15.00, koszt przejazdu i biletu 50 zł.

█ Zwracamy się z gorącą prośbą o zgłaszanie się chętnych do przyjęcia uchodźców z Ukrainy w swoim domu. Zdajemy sobie sprawę, że decyzja jest trudna, wymagająca rozwagi. Zgłoszenia przyjmujemy w czasie dyżurów naszego Zespołu CARITAS w salce GCI w środę od 9.00 do 11.00 i piątek od 16.00 do 17.00 lub telefonicznie, kontaktując się z księdzem proboszczem. Informacje dotyczące pomocy uchodźcom są umieszczone na stronie miejskiej Pszowa. Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, można w dalszym ciągu składać dary, potrzebne są: zupy błyskawiczne –„instant, gorący kubek”, śpiwory, koce, pościel, środki czystości, środki chemiczne i higieniczne. Oczywiście mają to być produkty nowe. Jest możliwość włączenia się także w akcję Paczka dla Ukrainy. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablotce parafialnej. Ofiary pieniężne można składać do skarbonki św. Antoniego, lub na konto parafii (konto Getinbanku) z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”. Ważne informacje dla osób i rodzin, które goszczą uchodźców z Ukrainy wyłożone są w tyle kościoła.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także „Gość extra” poświęcony św. o. Pio; jest nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, paschaliki wielkanocne” CARITAS w cenie 8 zł, z których zebrane ofiary przekazane są na pomoc charytatywną.

█ Burmistrz Miasta Rydułtowy zaprasza zainteresowanych seniorów na spotkanie w ramach projektu „W cieniu Szarloty”. Szczegóły na plakacie w gablotce.

█ Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji, a zwłaszcza na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii, a zwłaszcza na zapłacenie rachunków za energię i gaz. Bóg zapłać!