• Post author:

Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny.

W poniedziałek przypada liturgiczne święto patronalne wszystkich ojców i mężczyzn z racji Uroczystości św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy w tym dniu na Msze św.

W poniedziałek o godzinie 19.00 w kaplicy sióstr Boromeuszek odbędzie  się kolejna katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Od poniedziałku 20 marca do środy 22 marca swoje Szkolne Wielkopostne Rekolekcje przeżywać będą dzieci ze szkoły podstawowej.

W sobotę 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jak co roku przeżywać Dzień Świętości Życia. W tyle kościoła wyłożono stosowne materiały, deklaracje przystąpienia do Dzieła Adopcji Dziecka Poczętego. Można zabrać je do domu wypełnić i przynieść w tym dniu do świątyni, aby w sposób uroczysty złożyć je na ręce kapłana w czasie Mszy św. o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00.

W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach w naszej Bazylice i na Pszowskiej Kalwarii.

Od soboty wieczora 25 marca do środy 29 marca parafia nasza przeżywać będzie swoje Wielkopostne Rekolekcje. Poprowadzi je O. Gilbert, franciszkanin z Rybnika. Plan rekolekcji umieszczony jest w gablotce parafialnej, na stronie internetowej parafii i w „Pani Uśmiechniętej”. Prosimy się z nim zapoznać. Znajdźmy czas na spotkanie z Panem we Mszy św. i wygłoszonym do nas słowie. Niech to będzie czas duchowej mobilizacji ku pokucie i nawróceniu. Serdecznie zapraszamy.

Nasza parafia podjęła patronat nad rodziną z Syrii, która jak wiemy dotknięta jest działaniami wojennymi. Patronat podjęliśmy na okres pół roku, bo taki jest cel programu „Rodzina.rodzinie”, zaproponowany przez CARITAS POLSKA. Zachęcamy parafian do włączenia się w to dzieło. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki św. Antoniego lub bezpośrednio w Kancelarii Parafialnej. Bóg zapłać już za złożone ofiary.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Pani Uśmiechniętej”  i „Gościa Niedzielnego”, a także świece CARITAS na stół wielkanocny w cenie 6 zł, jako pomoc charytatywna dla dzieci. Możemy również wspomóc siostry karmelitanki poprzez zakup kartek świątecznych ręcznie wykonanych  przez siostry a także  figurki gipsowe, które są także ich dziełem.          

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!