• Post author:

█ Dziś 3. Niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym. Wzorem lat poprzednich, rozpoczynamy dzisiaj Wielkopostne Parafialne Rekolekcje Niedzielne, które potrwają jeszcze przez kolejne dwie niedziele. Dwa lata temu przeżywaliśmy je pod hasłem: „Powróćmy na Eucharystię”, w zeszłym roku „Powróćmy do konfesjonału”, a teraz „Powróćmy do Słowa Bożego”. Zapraszamy do włączenia się w tematykę rekolekcji przez osobistą lekturę Pisma św. i do modlitwy Słowem Bożym. W ramach niedzielnych spotkań będzie można nabyć egzemplarze Pisma św. i książki z tym związane.

█ W poniedziałek, 13 marca, obchodzimy kolejną rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolice Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

█ Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

█ W przyszłą niedzielę, przypada Uroczystość św. Józefa, która ze względu na przepisy liturgiczne jest przeniesiona na poniedziałek 20 marca. Jednak w naszej parafii w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Jubileusz mężczyzn, mężów i ojców w ramach Jubileuszu 300-lecia. Uroczysta Msza św. w intencji mężczyzn i ojców wraz z Aktem Zawierzenia zostanie odprawiona  o godzinie 10.30. Serdecznie zapraszamy.

█ Jak co roku, nasza parafia organizuje wyjazd na „Pasję” do Teatru w Cieszynie. Termin czwartek 30 marca, wyjazd o godzinie 15.00, koszt przejazdu i biletu 60 zł.

█ W czasie Wielkiego Postu chcemy podzielić się dobrem z potrzebującymi. Co roku wspomagamy uboższe rodziny naszej parafii, dzieci z Ośrodka Sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu, a także w ramach współdziałania z CARITAS Archidiecezji Katowickiej chcemy przygotować paczkę na Ukrainę. Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, można składać dary: artykuły spożywcze o dłuższej przydatności do spożycia, środki chemiczne i słodycze.

█ Parafia jako administrator cmentarza, informuje opiekunów grobów na naszym cmentarzu, że ze względu na zmniejszającą się liczbę miejsc grobowych, jeśli prolongata wygasła i nie zostanie przedłużona w Kancelarii Parafialnej, to groby takie zostaną przeznaczone na pochówki innych osób.

█ Od 1 do 3 września 2023 r. odbędą się w domu rekolekcyjnym w Brennej tzw. Rekolekcje Pszowskie głoszone przez ks. Jerzego Szymika. Już teraz zapraszamy, a dzisiaj osobiście zachęcą nas do tego organizatorzy.

█ Zaproszenie Wydziału Promocji Kultury i Sportu  w Wodzisławiu Śląskim: Wzgórze Kotówka w Lesie Lubomskim, a właściwie tamtejsze „zamczysko”, jest bohaterem kolejnej publikacji z cyklu „Ciekawostki Powiatu Wodzisławskiego”. Autorem wydawnictwa jest Paweł Porwoł, który tym razem idzie tropem legend i podań, konfrontując je z faktami historycznymi. 16 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubomii o godz. 16.30, odbędzie się spotkanie autorskie promujące tę publikację.

█ W kiosku parafialnym i zakrystii, jak zawsze, jest do nabycia prasa katolicka, pamiątki naszego Jubileuszu oraz świece-paschaliki CARITAS na stół wielkanocny w cenie 9 zł, jako pomoc charytatywna dla potrzebujących.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny AD GENTES, którą przeprowadzą Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i wolontariusze. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!