• Post author:

1. DZISIAJ: Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.15. Po nabożeństwie adoracja relikwii Krzyża św. przez ucałowanie. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
2. W TYM TYGODNIU
W poniedziałek zapraszamy wszystkich czcicieli NMP P Uś. na Mszę św. za zmarłych o godz. 12.00. Po Mszy św. nabożeństwo.
3. OKRES WIELKIEGO POSTU
TRWA OKRES WIELKIEGO POSTU. Jest to czas, w którym mamy się przygotować na największe wydarzenie w historii zbawienia – Triduum Paschalne.
NABOŻEŃSTWA OKRESU WIELKOPOSTNEGO
GORZKIE ŻALE I KAZANIE PASYJNE NIEDZIELA 15.15,
DROGA KRZYŻOWA
DLA DOROSŁYCH W KOŚCIELE PIĄTEK – PO MSZY ŚW. O 8.00 I O GODZ. 17.00
NA KALWARII SOBOTA – WYJŚCIE Z BAZYLIKI O 15.00.
DLA DZIECI: CZWARTEK – 16.30 (w ramach Mszy szkolnej)
ZALECKI ZA ZMARŁYCH, KTÓRYCH WSPOMINAĆ BĘDZIEMY W CZASIE DROGI KRZYŻOWEJ MOŻNA SKŁADAĆ W ZAKRYSTII, KANCELARII I SKARBONCE PRZY ZAKRYSTII.
4. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i o 17.30.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek o 17.15.
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja w piątek po Mszy św. o 6.30.
5. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Katecheza dla dorosłych – wtorek po Mszy św. wieczornej.
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – poniedziałek o 19.00.
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
6. MSZA DLA DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO WCZESNEJ I I-SZEJ KOMUNII ŚW.
Wszystkie dzieci przygotowujące się do wczesnej i I-szej Komunii św. zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 16.30. W czasie Mszy św. poświęcone będą świece komunijne. Okazja do spowiedzi dla rodziców od 16.15.
7. MIESIĘCZNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY
Młodzież całej parafii, uczącą się, pracującą i bezrobotnych zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi o 18.30.
8. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
IV-ta niedziela wielkiego postu. Kolekta przeznaczona będzie jak zawsze raz w miesiącu na cele remontowe i inwestycyjne w parafii. Obecnie środki te wykorzystujemy na bieżące prace remontowe.Polecamy ją ofiarności parafian. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę.
9. PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.
OD NIEDZIELI 15 MARCA DO ŚRODY 18 ODRAWIANE BĘDĄ PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. PLAN REKOLEKCJI PODANY JEST NA TABLICY OGŁOSZEŃ. Bardzo prosimy o zapoznanie się z tym planem i dostosowaniem swoich obowiązków tak, aby jak najlepiej włączyć się w przeżywanie tych ćwiczeń wielkopostnych. Rekolekcje poprowadzi misjonarz klaretyn ks. Roman Woźnica, który w ubiegłym roku był z grupą ewangelizacyjną z Wybrzeża z Kości Słoniowe. Módlmy się także w tej intencji.
10. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA
DZIEŃ SKUPIENIA – NIEDZIELA 22 MARCA O GODZ. 15.00 W DOMU PARAFIALNYM;