• Post author:

Dziś III Niedziela Wielkanocna, Niedziela Biblijna. Rozpoczyna się IX Tydzień Biblijny. Zostaliśmy zaproszeni do czytania Listu św. Pawła Apostoła do Galatów. Wychodząc z kościoła można zabrać karteczkę z wybranym wersetem z tego Listu i dobranym do niego psalmem. Niech to zachęci nas do przeczytania tego tekstu w domu z rodziną i do wspólnej modlitwy. Słowo Boże daje bardzo dużo łaski, pod warunkiem, że żyje ono w naszych sercach. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

W naszej wspólnocie parafialnej kończy dzisiaj swój staż duszpasterski diakon Wojciech Kamiński, który ponad 2 miesiące posługiwał wśród nas. Dziękujemy mu za wykonane prace, całą posługę a także za wspólnotę braterską na probostwie. Jednocześnie zapewniamy o modlitwie i informujemy, iż Święcenia Kapłańskie będą miały miejsce w Katedrze w Katowicach w sobotę 13 maja o godz. 10.00. Diakon Wojciech już jako neoprezbiter będzie przewodniczył Odpustowi Parafialnemu w ostatnią niedzielę czerwca, kiedy to udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego.

Z racji kończącego się Tygodnia Miłosierdzia dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji Katowickiej.          

Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Codziennie o godzinie 17.30 a w niedziele o 15.15 odprawiamy nabożeństwa majowe, na które zapraszamy całe rodziny, przychodźmy jak najliczniej, przecież jesteśmy parafią maryjną. W każdą niedzielą maja o 20.30 Apel Maryjny.    

W środę 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W czasie każdej mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie. Msze św. w porządku niedzielnym.                     O godzinie 10.30 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, Członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych ich rodzin oraz wszystkich poległych walczących o wolność ojczyzny.  Kolekta w tym dniu będzie zebrana na remont katedry Chrystusa Króla w Katowicach. O godzinie 15.15 nabożeństwo majowe.                    

Z racji Świąt Majowych Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna wyjątkowo tylko w piątek 5 maja od 16.00 do 18.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek od godziny 16.00 okazja do Spowiedzi św. dla dzieci szkolnych. W ramach nabożeństwa majowego będziemy modlić się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek po mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 15.30 okazja do Spowiedzi św.  dla dzieci wczesno komunijnych i dzieci obchodzących w niedzielę I rocznicę przyjęcia Komunii św. O godzinie 16.30 Msza św. w intencji dzieci wczesno komunijnych i ich rodzin. Od godziny 18.00 okazja do Spowiedzi św. dla młodzieży. Na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież, a zwłaszcza bierzmowańców, ich rodziców i świadków bierzmowania, na mszę św. dziękczynną za przyjęty Sakrament Bierzmowania. W I sobotę po mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 

 

Z racji I tygodnia nowego miesiąca odwiedzimy naszych chorych i seniorów i tak w najbliższą sobotę: Stara Maszyna, Doły i Osiedle, a za tydzień: Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Początek od godziny 7.30. Podopiecznych zgłaszamy do czwartku włącznie

Za tydzień w niedzielę 7 maja o godzinie 10.30 uroczysta Msza św.  z okazji I rocznicy Spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św.                                                     

Z radością informujemy, iż nasz parafianin Błażej Gawliczek, Oblat Maryi Niepokalanej w sobotę 27 maja w kościele św. Jakuba Większego w Obrze przyjmie Święcenia Diakonatu. Polecamy go modlitwie wszystkich parafian                                                       

Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!