• Post author:

1. DZISIAJ Nieszpory adwentowe o 15.15. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
2. W TYM TYGODNIU
środa – 17-go, rozpoczynamy drugą część Adwentu, przeznaczoną na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi.
3. MSZA ŚW. RORATNIA
Przez cały adwent w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) Msza św. o godz. 6.30 (W CZWARTEK O 16.30.) są z formularza wotywnego o NMP – roratnia.
4. ODWIEDZINY CHORYCH
Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 7.30: Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Prosimy zgłaszać ich do czwartku włącznie.
5. PRZEDŚWIĄTECZNA SPOWIEDŹ WSZYSTKICH DZIECI
Wszystkie dzieci ze SP zapraszamy do świątecznej spowiedzi w czwartek
od godz. 15.30 kl. od I-szej do IV-tej
od godz. 16.00 kl. V i VI.
Bardzo prosimy rodziców, aby wypełnili swój obowiązek – chrześcijańskiego wychowania swoich dzieci i wysłali je do spowiedzi w wyznaczonym czasie. Niech nie tylko nie zabraknie dzieciom prezentów świątecznych, ale szczególnie niech nie będzie dziecka, w którym nie narodzi się Jezus przez Komunię św.
6. MIESIĘCZNE SPOTKANIE MŁODZIEZY GIMNAZJALNEJ
Całą młodzież gimnazjalną zapraszamy na comiesięczną Msze św. wyjątkowo w CZWARTEK O GODZ. 19.00 i przedświąteczną spowiedź od 17.30.
7. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce w GCI
Katecheza dla dorosłych – we wtorek o 19.00
Spotkanie modlitewne – w środę o godz. 19.00 w kaplicy sióstr Boromeuszek
Ruch Światło-Życie – w piątek o godz. 18.00
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
8. PRZYSZŁA NIEDZIELA
W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić już IV Niedzielę Adwentu. Kolekta będzie przeznaczona na opłacenie kolejnej raty za energię elektryczną, która wynosi wyjątkowo, bo wyrównawcza, ponad 10 000,- zł. Polecamy ją ofiarności parafian i dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Apel Maryjny o 20.30.
9. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i 17.30.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek o 17.15.
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja – po Mszy św. o 6.30 i od 17.30.
10. PLAN KOLĘDY
Trwają w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Szczegółowy plan na okres adwentu podany jest tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Bardzo prosimy z nim się zapoznać i tak ułożyć sobie zajęcia, aby w miarę możliwości przyjąć swojego duszpasterza całą rodziną. Prosimy również, aby w miarę możliwości, przyjechać na probostwo po księży i ministrantów a na zakończenie, odwieść ich z powrotem. Serdecznie dziękujemy.
11. OFIARA ZA ŁAWKI
W kancelarii można składać ofiarę za ławki na przyszły rok. Bardzo prosimy, aby to uczynić do końca roku, by zmiany w ławkach można uwzględnić z początkiem roku. Jeżeli ktoś nie opłaci do końca roku zakładamy, że rezygnuje z ławki.
12. KARTKI ŚWIĄTECZNE, POŚWIĘCONE OPŁATKI WIGILIJNE,
W kancelarii parafialnej, zakrystii i kiosku można nabyć kartki świąteczne o tematyce religijnej, poświęcone opłatki.
Zachęcamy parafian do wysyłania życzeń świątecznych na kartkach o tematyce religijnej, a nie świeckiej.
13. ŚWIECE „CARITAS” NA STÓŁ WIGILIJNY,
Coraz więcej jest akcji pomocy świątecznej ludziom potrzebującym pomocy. „Caritas” katolicka od wielu lat niesie pomoc w różnych sytuacjach. Również dzieło wigilijne świecy na stół adwentowy jest już tradycją. Zapalamy tę świecę zasiadając do wigilijnego stołu. Zachęcamy, więc wszystkich parafian, aby w żadnym domu nie zabrakło tej zapalonej świecy na naszym wigilijnym stole. Świece można nabyć w kancelarii parafialnej, zakrystii i kiosku w cenie 5,zł mała i 12,- duża.