• Post author:

█ Dziś 3. Niedziela Adwentu, Niedziela Radości.  Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Od czwartku 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

█ Od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.00 sprawowana jest Msza św. roratnia. Sposób organizacji tegorocznych rorat został wymuszony sytuacją pandemii, dlatego zachęcamy do uczestnictwa w roratach poprzez transmisję internetową z naszej Bazyliki. Szczegółowy plan rorat umieszczony jest na plakatach.

█ W piątek 11 i 18 grudnia o godzinie 19.00 sprawowane będą Msze św. Roratnie dla młodzieży, połączone z katechezą oraz okazją do Spowiedzi św. Jeśli kandydat z racji poważnych powodów nie będzie mógł być obecny w kościele, proszony jest o uczestnictwo w formie online na kanale Youtube.

Kancelaria Parafialna jest czynna dwa razy w tygodniu: w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Kancelaria Parafialna w ostatnim tygodniu przed Świętami będzie czynna tylko w środę 23 grudnia od 16.00 do 18.00, a potem dopiero po nowym roku Prosimy więc, aby jeszcze jak najszybciej załatwić sprawy związane z intencjami Mszy św. Wszystkie ważne sprawy można załatwić także telefonicznie kontaktując się bezpośrednio z księżmi.

█ Zachęcamy i przypominamy że z racji Adwentu, chcemy podzielić się dobrem z potrzebującymi. Dlatego przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze i artykuły chemiczne. Dary te przekażemy w czasie przedświątecznym osobom potrzebującym z naszej parafii.

█ Diakonia miłosierdzia Wspólnoty Matki Miłosiernego w naszej parafii pragnie pomóc osobom, które przebywają na kwarantannie. Możemy pomóc poprzez dowiezienie zakupów, zrealizowanie recepty czy załatwienie innych koniecznych spraw. Kontakt pod nr tel. 724 499 435. Dodatkowe informacje na stronie internetowej naszej parafii i na profilu Facebook.

Odwiedziny chorych ograniczamy tylko do wezwań koniecznych, w zagrożeniu śmierci.

█ Zachęcamy wszystkich do wcześniejszego skorzystania z Sakramentu Pokuty, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Plan spowiedzi na najbliższy czas umieszczony jest również w naszych publikatorach.

█ Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Przypominamy, że  zgodnie z zarządzeniem Ks. Abp Wiktora Skworca odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i nowych mieszkań na zaproszenie gospodarzy. Terminy celebracji Eucharystii w okresie Bożego Narodzenia, w intencji poszczególnych ulic, dzielnic naszej parafii zamieszczamy na stronie internetowej, w gazetce i gablotce. Szczegóły co do celebracji tych spotkań będą jeszcze podane.

█ Przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych. Ze względu na ograniczenia ilości osób w kościele, pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję.

█ W kiosku parafialnym można nabyć nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego”, jak również opłatki na stół wigilijny i świece CARITAS na stół wigilijny jako pomoc charytatywna dzieciom.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna, a za tydzień kolekta na świąteczny wystrój naszej Bazyliki. Bóg zapłać! Ofiary na potrzeby parafii można także składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Bóg zapłać!