• Post author:

Dziś III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości. Od dzisiaj rozpoczynamy II część Adwentu, która przeznaczona jest na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, a na godzinę 20.30 na ostatni w tym roku kalendarzowym Apel Maryjny.

Zapraszamy na  Mszę św. roratnią:

– dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00, zaś w czwartek o godzinie 16.30 zakończymy tegoroczne roraty.  

– młodzieży w piątek o godzinie 18.00

– dorosłych w sobotę o godzinie 6.30.

W czwartek w czasie rorat nasi harcerze uroczyście przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju, które będzie można zabierać do swoich domów.

W środę 20 grudnia na godzinę 19 do GCI na spotkanie organizacyjne, zapraszamy wszystkich zainteresowanych parafialną pielgrzymką do MEDJUGORIE.

Zmarła mama naszego księdza Proboszcza, śp. Helena Pyrsz. Jej pogrzeb odbędzie się w środę 20 grudnia o godzinie 10 w Brzozowicach – Kamieniu. Jest możliwość wyjazdu autobusem na pogrzeb. Zapisy i szczegóły w zakrystii. 

Naszych chorych i seniorów odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia w najbliższą sobotę 23 grudnia w godzinach porannych. Podopiecznych zgłaszamy w zakrystii do środy.

Już następna niedziela to IV Niedziela Adwentu a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w Niedzielę za tydzień o godzinie: 7.00,  9.00, 10.30, 12.00 i 14.00. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na godzinę 24.00 zapraszamy na PASTERKĘ. Kolekta na Pasterce będzie zebrana na Fundusz Ochrony Życia.

 Zapraszamy do  Sakramentu Pokuty, by z czystym sercem przeżywać pamiątkę narodzin Jezusa. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment, na Wigilię, by za jednym razem „zaliczyć” i Mszę św. i Spowiedź św.

Plan spowiedzi jest następujący:

– w tygodniu pół godziny przed mszą św.

– w piątek 22 grudnia od 17.00 do 21.00.

– w sobotę od 15.00 do 18.00 / nie spowiadamy rano, gdyż księża udają się do chorych /.

–  w Wigilię do godziny 16.00

Prosimy, aby wszystkie sprawy kancelaryjne, w tym składanie ofiar za Msze św. , załatwić jeszcze w nadchodzącym tygodniu, gdyż w okresie poświątecznym Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.W Nowym Roku kancelaria rozpocznie urzędowanie od środy 3 stycznia.

W zakrystii i kiosku parafialnym są do nabycia: nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej” opłatki na stół wigilijny, świece Caritasu jako wigilijna pomoc dzieciom, kartki  świąteczne. Można także nabyć „Ewangelię na każdy dzień” na rok 2018.

Również w zakrystii są do nabycia bilety na doroczny koncert ewangelizacyjny „Betlejem w Spodku”,  który  odbędzie się 29 grudnia o godzinie 19.00  w Katowicach.  Bilety są w cenie 40, 60 i 80 zł. To ogólnopolska inicjatywa wspólnego muzycznego świętowania czasu Bożego Narodzenia.

Nasza  młodzież oazowa zaprasza na kolejne jasełka charytatywne, które odbędą się również 29 grudnia o godzinie 17.00 i 19.15 w Domu Parafialnym. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rehabilitacji osoby zmagającej się z rozległym urazem mózgu. Szczegóły na plakacie.

Dzisiejsza kolekta, to comiesięczna kolekta inwestycyjna z przeznaczeniem na remont schodów naszej Bazyliki, a za tydzień na potrzeby związane z przygotowaniem dekoracji kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!