• Post author:

█ Dziś już III Niedziela Adwentu, Niedziela Radości. Źródłem radości jest Jezus obecny wśród nas, a także zbliżające się Święta Narodzenia Pańskiego. Jak w każdą III niedzielę miesiąca, modlimy się szczególnie za rodziny i małżeństwa naszej parafii. O godzinie 12.00 Msza św. rodzinna, w czasie której udzielimy indywidualnego błogosławieństwa wszystkim chętnym wraz z namaszczeniem olejkiem wesela i radości. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny.

Od poniedziałku 17 grudnia wkraczamy w drugą część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

█ Zapraszamy do  Sakramentu Pokuty, by z czystym sercem przeżywać pamiątkę narodzin Jezusa. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment. Plan Spowiedzi św. umieszczony jest w gazetce, na stronie internetowej i gablotce.

Msze święte roratnie odprawiamy:
– dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00, zaś w czwartek o godzinie 16.30 (podczas Mszy szkolnej);
– dla młodzieży w piątek o godzinie 18.00;
– dla dorosłych w sobotę o godzinie 06.30.

█ Naszych chorych i starszych Parafian odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia z posługą sakramentalną w sobotę 22 grudnia, w godzinach porannych. Chętnych zgłaszamy w zakrystii do czwartku, 20 grudnia, włącznie.

█ Przypominamy, że kolęda, duszpasterskie odwiedziny rodzin rozpoczynają się w piątki adwentowe o godzinie 15.00, w soboty o godzinie 10.00, a w niedziele o godzinie 14.00. Prosimy o zwrócenie uwagi na kolędę w przyszłą sobotę, kiedy to rozpocznie się ona wyjątkowo o godzinie 14.00. Prosimy także, o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą, a na zakończenie o odwiezienie z powrotem, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

█ Do Świąt Bożego Narodzenia w Kancelarii Parafialnej, w godzinach jej urzędowania, można potwierdzić swoje obecne rezerwacje miejsca w ławkach i złożyć związane z tym ofiary, zaś od styczniu przyjmujemy nowe rezerwacje, w zależności od wolnych miejsc. Z racji Świąt i Nowego Roku Kancelaria Parafialna będzie nieczynna od Wigilii 24 grudnia do środy 2 stycznia 2019 r. Prosimy więc, aby jeszcze w tym tygodniu uregulować i załatwić sprawy związane z intencjami Mszy św.

█ W każdy poniedziałek w godzinach 8.45 / po Mszy św. o godzinie 8.00 / do 9.45 oraz 17.00-17.55 w salkach GCI, trwa dyżur członków Parafialnego Zespołu CARITAS. Celem spotkań jest zebranie informacji o potrzebach i możliwościach udzielenia pomocy tym osobom i rodzinom naszej parafii, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

█ W zakrystii oraz w kiosku parafialnym można nabyć nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, jak również opłatki na stół wigilijny, kartki świąteczne i świece CARITAS jako Wigilijne  Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii jest możliwość zamówienia zdjęcia zbiorowego z tegorocznej Barbórki. Cena 5zł.

█ Rusza kolejna edycja koncertu: „Betlejem w Spodku”. Wydarzenie to będzie miało miejsce 3 stycznia 2019 o godzinie 19.00 w katowickim Spodku. Bilety są do nabycia w Kancelarii Parafialnej w cenie 50, 60 i 80 złotych.

█ Dzisiejsza kolekta, to comiesięczna kolekta inwestycyjna na dalsze konieczne remonty i inwestycje. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, zwłaszcza na świąteczny wystrój naszego kościoła. Bóg zapłać!