• Post author:

█  Dziś 3. Niedziela Adwentu, Niedziela Radości. Radość tym bardziej staje się naszym udziałem, gdyż wczoraj wyświęcono nowego kapłana, naszego parafianina ks. Przemysława Kaziszyna, a dziś neoprezbiter o godzinie 15.30 odprawi swoją pierwszą Mszę św. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania, a neoprezbitera polecamy modlitwie całej parafii.

█ Od piątku 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Msze święte roratnie w tym tygodniu odprawiamy:

dla dzieci w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godzinie 18.00, zaś w czwartek o godzinie 16.30 (podczas Mszy szkolnej);

dla dorosłych w sobotę o godzinie 6.30.

█ Zachęcamy wszystkich do wcześniejszego skorzystania z Sakramentu Pokuty, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia.

█ W związku z wzrastającą liczba zachorowań na Covid-19, odwiedziny chorych niestety musimy ograniczyć tylko do wezwań w zagrożeniu śmierci, lub do wezwań indywidualnych.

█ Z racji Świąt i Nowego Roku Kancelaria Parafialna będzie nieczynna od Wigilii 24 grudnia  do piątku 7 stycznia 2020 r. Prosimy więc, aby jeszcze w nadchodzącym tygodniu uregulować i załatwić sprawy związane z intencjami Mszy św. Wszystkie ważne sprawy, w tym związane z pogrzebem, załatwiamy po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie.

█ Z racji Adwentu chcemy włączyć się w łańcuch dobra i obdarować potrzebujących, dlatego przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze, słodycze i artykuły chemiczne. Dary przekażemy potrzebującym w naszej parafii i dzieciom z ośrodka w Pogrzebieniu, prowadzonego przez Siostry Salezjanki.

█ Ze względu na wzrastającą liczbę zachorowań na Covid-19, przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych. W kościele obowiązuje ograniczona liczba uczestników. Pierwszeństwo mają osoby zaszczepione. Stosujmy się do tych zarządzeń dla naszego wspólnego dobra.

█ W kiosku parafialnym można nabyć nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego”, jak również opłatki na stół wigilijny i świece CARITAS na stół wigilijny jako pomoc charytatywna dzieciom.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna. Za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!