• Post author:

█ Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen, prześladowań czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Na godzinę 15.15 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 4 zapraszają na Adorację Żłóbka. Dziś także 3. niedziela miesiąca, a więc w sposób szczególny modlimy się za małżeństwa i rodziny naszej parafii. O godzinie 12.00 Msza św. rodzinna ze szczególnym błogosławieństwem rodzin i dzieci. Na godzinę 20.30 zapraszamy na Apel maryjny.

█ Od poniedziałku 21 stycznia można w Kancelarii Parafialnej zamawiać Msze św. jubileuszowe, dziękczynne i ślubne na 2020 rok. Jednocześnie przypominamy, aby na miesiąc wcześniej dostarczyć do Kancelarii Parafialnej pełne brzmienie zamówionej intencji wraz z ofiarą za Mszę św.

█ We  wtorek o godzinie 14.30 wyjazd grupy z naszej parafii na „Jasełka” do Teatru Ziemi Cieszyńskiej.

█ W czwartek o godzinie 19.00 w salce GCI kolejne spotkanie Grupy Biblijnej.

█ Do piątku 25 stycznia trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym dniu przypada Święto Nawrócenia św. Pawła.

█ W czwartek na godzinę 16.30 zapraszamy dzieci i rodziców na Msze św. szkolną.   

█ 34. Światowe Dni Młodzieży już rozpoczęły się  w Panamie, tzw. etap diecezjalny. Z wielu względów, tylko nieliczni mogli tam pojechać. Dlatego pragniemy udać się na wspólne spotkanie pod hasłem: „Panama na Śląsku”! Odbędzie się ono w sobotę, 26.01.2019r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Koszt biletu i transportu wynosi 50 zł. Zapisów można dokonywać w zakrystii do dzisiaj, do 20.01.2018. Dodatkowe informacje na plakatach w gablotka, w Pani Uśmiechniętej i u ks. wikarego Konrada Hołysia.

█ Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Pszowie Oś. Józefa Tytki 1 (obok lodowiska) informuje, że od 14 stycznia do 1 lutego prowadzone są zapisy dzieci z roczników 2013, 2014, 2015, 2016 do Przedszkola nr 2 na rok szkolny 2019/20.

█ W dniach 8-10 marca br. Wspólnota Matki Miłosiernego z naszej parafii zaprasza na rekolekcje-kurs Nowe Życie. Jest to weekend spotkania z Bogiem, spojrzenia razem z Nim na swoje życie oraz okazja do zyskania nowej perspektywy. Kurs będzie odbywał się on w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Boromeuszek w Pszowie. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach, wszelkie pytania można kierować ks. Konrad Hołysia. Zapisy na stronie internetowej: jezusmilosierny.pl

█ Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 5-13 maja 2019 r. Udział w niej zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup Marek Szkudło. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem z wagonami sypialnymi. Szczegóły na plakacie w gablotce.

█ Dzisiejsza kolekta, to comiesięczna kolekta inwestycyjna. Za tydzień kolekta na zapłacenie rachunków za gaz i energię elektryczną. Bóg zapłać!