• Post author:

█ Dziś 2. Niedziela Zwykła. Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

█ Zapraszamy do Bazyliki w przyszłą sobotę 23 stycznia o godzinie 17.00 na koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zapraszamy także do oglądania online na kanale YouTube.

█ Przyszła niedziela, 3. Niedziela Zwykła, obchodzona będzie jako Niedziela Słowa Bożego.

█ Msze św. w intencji poszczególnych ulic, dzielnic naszej parafii sprawowane są według zamieszczone planu. W związku z ograniczoną ilością wiernych w kościele prosimy, aby we mszy św. uczestniczyli tylko przedstawiciele rodzin, zaś pozostałych zapraszamy do uczestnictwa przez internet. W czasie Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo naszych domostw. Ofiary kolędowe, można składać bezpośrednio na konto parafii, do skarbony w tyle kościoła lub Kancelarii Parafialnej, z dopiskiem KOLĘDA 2021. Bóg zapłać!

█ Zapraszamy i przypominamy, iż okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00 oraz od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Są jeszcze wolne intencje mszalne na styczeń i luty o godzinie 6.30 i 8.00.

█ Przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych.

█ Za tydzień kolekta na opłaty związane z mediami, za prąd i gaz. Bóg zapłać!

█ W najbliższy piątek, 22 stycznia, zapraszamy do bazyliki na RODZINNE KOLĘDOWANIE animowane przez diakonię muzyczną Wspólnoty Matki Miłosiernego. Początek o godzinie 19.15. Podczas czuwania usłyszymy także wiersze księdza profesora Jerzego Szymika pochodzące z najnowszego tomu poezji pod tytułem „Ogród”. Ze względów sanitarnych liczba miejsc w bazylice jest ograniczona. Zapraszamy do transmisji online na parafialnym kanale YouTube oraz na Facebookowym profilu parafii, Wspólnoty Matki Miłosiernego oraz ks. Jerzego Szymika.