• Post author:

Dziś  II Niedziela Wielkiego Postu.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne.  

Dzisiaj na wszystkich Mszach  Świętych skierują do nas swoje słowo siostry Boromeuszki. Ponieważ siostry  muszą  sprostać koniecznej inwestycji związanej z wymianą  dachu na budynku klasztoru zwrócą się z prośbą  do parafian o wsparcie modlitewne i materialne. Po Mszach Świętych przed kościołem będzie można  złożyć  dowolną ofiarę  na ten cel. Za każdy dar serca  siostry już składają podziękowania  i zapewniają odwdzięczać  się   nadal  modlitwą.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. W I czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa. Od godziny 16.00 okazja do Spowiedzi św. dla dzieci szkolnych i wczesnokomunijnych. W I piątek po Mszy św. o godz. 6.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Od godz.17.30 okazja do Spowiedzi św. także dla młodzieży
i bierzmowańców, przed Mszą św. młodzieżowa, którą odprawimy o godzinie 19.00. W I sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo
I sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi.  

W sobotę 3 marca odwiedzimy naszych chorych i seniorów  /wszystkich /. Prosimy o zgłoszenie podopiecznych do czwartku  w zakrystii. Chorych odwiedzimy także przed Świętami Wielkanocnymi w sobotę przed Niedzielą Palmowa.                                                           

W Wielkim Poście chcemy rozważać Mękę Pańską uczestnicząc
w nabożeństwach pasyjnych: – w każdy czwartek mszę św. szkolną łączyć będziemy z Drogą Krzyżową prowadzoną przez dzieci. – w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i po południu o godzinie 17.15; – w każdą sobotę odprawimy o godzinie 15.00 Drogę Krzyżową na Pszowskiej Kalwarii. Poszczególne nabożeństwa prowadzić będą parafie naszego dekanatu. -w każdą niedzielę
o godzinie 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią

Z racji Wielkiego Postu włączmy się w dzieła miłosierdzia proponowane przez naszą parafię: patronat nad rodziną z Syrii, akcja „ŚLĄSKIE – DZIECIOM Z ALEPPO”, a także dar serca w postaci środków czystości,  które przekażemy do Domu Dziecka w Gorzyczkach.

W niedzielę 11 marca o godzinie 15.00 w Domu Parafialnym /za Strażą Pożarną/ odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych.

Od niedzieli 11 marca rozpoczniemy nasze  Parafialne Wielkopostne Rekolekcje. Już dzisiaj chciejmy zarezerwować sobie czas na spotkania rekolekcyjne. Plan rekolekcji zostanie wydrukowany i podany za tydzień.

Grupa rybnicka zaprasza młodzież do wyjazdu na ŚDM do Panamy w styczniu 2019 roku. Koszt wyjazdu ok. 5 tyś zł. Wariant poszerzony z pobytem w Meksyku w Guadalupe 7,5 tyś zł. Informacje ks. Marek Bernacki, tel. 607162073.
 

Dziś kolekta na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!