• Post author:

Dziś obchodzimy II Niedzielę Wielkiego Postu.  

 

W dzisiejszą niedzielę gościmy księdza Włodzimierza Rosołowskiego ze Lwowa na Ukrainie, gdzie powstaje nowa świątynia. Wygłosi kazanie, a przed kościołem zbierze ofiary na ten cel.

 

Na godzinę 20.30 zapraszamy na Apel Maryjny.

 

W środę 24 lutego swoje kolejne urodziny obchodzi Ks. Wikary Tomasz Gojny. Ze względu na czas ferii, msza św. w jego intencji będzie odprawiona w sobotę 27 lutego o godzinie 18.00. Wszystkich zapraszamy do udziału i do modlitwy za solenizanta.

 

W Wielkim Poście chcemy rozważać także Mękę Pańska uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy czwartek mszę św. szkolną łączyć będziemy z Drogą Krzyżową prowadzoną przez dzieci.

– w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15

– w każdą sobotę odprawiamy Drogę Krzyżowa na Pszowskiej Kalwarii. Rozważaniom przewodniczą poszczególne parafie naszego dekanatu. Wyjście z Bazyliki o  godzinie 15.00.

– w każdą niedzielę o godzinie 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

 

Zalecania za zmarłych, których wspominać będziemy w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

 

W czasie ferii zimowych kancelaria będzie czynna:

– w tym tygodniu: w środę i czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 8.30 do 11.00. Ważne sprawy uzgadniamy telefonicznie.

 

W kiosku parafialnym są do nabycia: nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej”.

 

Kolekta dzisiejsza, to comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać! Za tydzień kolekta będzie przeznaczona ma bieżące potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes, którą przeprowadzą Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi.