• Post author:

█ Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, wyrzeczeń i uczynków miłosierdzia. Dziś 3. niedziela miesiąca. Modlimy się za małżeństwa i rodziny naszej parafii, a o godzinie 12.00 Msza św. rodzinna z indywidualnym błogosławieństwem dzieci i rodziców. W naszej Archidiecezji jest to Dzień szczególnej modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego ks. Jana Machy.

█ Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne.

█ Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy czwartek mszę św. szkolną łączymy z Drogą Krzyżową prowadzoną przez dzieci.

– w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15

– w każdą sobotę Droga Krzyżowa na Pszowskiej Kalwarii, wyjście o godzinie 15.00.

█ We wtorek 19. marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. O godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mężczyzn i ojców z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

█ W środę 20. marca o godzinie 19.00 w kaplicy sióstr Boromeuszek odbędzie się kolejna katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

█ Po raz kolejny prosimy, aby sprawy związane z intencjami mszalnymi załatwiać w Kancelarii Parafialnej na miesiąc przed terminem zamówionej Mszy św.

█ Serdecznie zapraszamy dorosłą służbę liturgiczną, szafarzy, lektorów, scholę oraz wszystkie osoby pragnące zaangażować się w posługę liturgiczną i animację Triduum Paschalnego, na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 28.03.2019 o godzinie 19:00 w „GCI”.

█  Od dziś  do 31 marca  można się zapisywać na pierwsze spotkanie Wielkanocne dla ubogich „przy wspólnym stole”. Jeżeli widzisz wokół siebie osoby ubogie, samotne, potrzebujące zaproponuj im to Wielkanocne spotkanie. To spotkanie to nie tylko wspólny posiłek ale także czas modlitwy, rozmowy i wspólnego świętowania okresu Zmartwychwstania. Zapisy są prowadzone przez cały czas u Sióstr Boromeuszek, podczas stałego dyżuru parafialnej grupy Caritas /w każdy poniedziałek po Mszy św. o godz. 8.00 i od godz. 17.00 w GCI/ oraz w kwiaciarni Ismena i kawiarni Niebo w mieście w godzinach ich pracy.
Prowadzone zapisy mają organizatorom przybliżyć ilość osób dla których będą przygotowywali posiłek oraz drobne upominki. Na początku kwietnia będą wydawane imienne zaproszenia na to spotkanie. Na kolejne spotkanie organizacyjne zapraszamy osoby zainteresowane w najbliższy wtorek 19 marca na godzinę 19 do salek GCI. Poszukujemy także sponsorów i ofiarodawców. Pieniądze na ten cel można także wpłacać na konto naszej parafii z dopiskiem „Na cel charytatywny”.

█ Dzisiejsza kolekta, to comiesięczna kolekta inwestycyjna, a przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu „CARITAS” i Legionu Maryi przeprowadzą zbiórkę na fundusz misyjny Ad Gentes. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji, z przeznaczeniem na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sadu Metropolitalnego. Bóg zapłać!