• Post author:

Dziś  II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego.  Na godzinę 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, a więc Koronkę, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.W związku z tym w poniedziałek o godzinie 16.00 w GCI odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS i tych osób, które chciałyby włączyć się w działalność charytatywną parafii. Zapraszamy więc nowe, chętne osoby.

W dzisiejszą niedzielę przeprowadzane jest także w kościołach liczenie wiernych.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone. W związku z tym, w tyle kościoła wystawione są broszury wraz z deklaracją przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby chętne proszone są o zabranie, wypełnienie i przyniesienie tej deklaracji w poniedziałek na mszę św. Wtedy w sposób uroczysty złożymy je na ołtarzu.

W poniedziałek na godzinę 19.00 zapraszamy na spotkanie i próbę wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami. Od 17.30 okazja do Spowiedź dla bierzmowańców, kandydatów i bliskich. Bierzmowanie odbędzie się w najbliższy wtorek 5 kwietnia o godzinie 18.00. Sakramentu udzielał będzie Ks.  biskup Marek Szkudło. Kandydatów do przyjęcia tego Sakramentu polecamy modlitwie wszystkich parafian.

Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Kolekta dzisiejsza, to kolekta charytatywna na Caritas Archidiecezji Katowickiej. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!