• Post author:

W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Na godzinę 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, a więc Koronkę, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu. Od niedzieli rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia.

Również dzisiaj diakon Wojciech, przeprowadza akcję powołaniową i zbierze kolektę na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

W dzisiejszą niedzielę przeprowadzane jest w całej Polsce liczenie wiernych.

W poniedziałek 24 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Swoje imieniny obchodzi nasz diakon Wojciech.

Na godzinę 19.00 w poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo i próbę wszystkich kandydatów do bierzmowania, zaś we wtorek na godz. 19.00 na nabożeństwo i próbę zapraszamy bierzmowańców wraz ze świadkami. Od godziny 17.30 okazja do Spowiedź dla bierzmowańców, kandydatów i bliskich.

Bierzmowanie odbędzie się w najbliższą środę 26 kwietnia o godzinie 18.00. Sakramentu udzielał będzie Abp Wiktor Skworc. Kandydatów do przyjęcia tego Sakramentu polecamy modlitwie wszystkich parafian.

Z racji bierzmowania Kancelaria Parafialna w środę będzie nieczynna.

We wtorek 25 kwietnia przypada Święto św. Marka, Ewangelisty, dlatego po Mszy św. o godzinie 8.00 wyruszymy pod krzyż misyjny przy Bazylice, gdzie będziemy modlić się o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla ludzkiej pracy.

Pielgrzymka młodych do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śl. odbędzie się 29 kwietnia br., w ramach Nocy Pokuty. Rozpoczęcie o godz. 20.00, zakończenie 30 kwietnia o godz. 2.00.

Za tydzień przypada Niedziela Biblijna, a w naszej wspólnocie zakończy swój staż duszpasterski diakon Wojciech, który prawie 2 miesiące posługiwał w naszej parafii. Dziękujemy mu za wykonane prace, całą posługę a także za wspólnotę braterską na probostwie. Jednocześnie zapewniamy o modlitwie i informujemy, iż Święcenia Kapłańskie będą miały miejsce w Katedrze w Katowicach w sobotę 13 maja o godz. 10.00. Diakon Wojciech już jako neoprezbiter będzie przewodniczył Odpustowi Parafialnemu w ostatnią niedzielę czerwca, kiedy to udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego.

Ponieważ wielu nie rozumie, to przypominamy o konieczności dostarczenia do Kancelarii Parafialnej pełnego brzmienia zamówionej intencji wraz z ofiarą za Mszę św. na co najmniej 2 tygodnie wcześniej.                                                                                             

Za tydzień na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia zostanie zebrana kolekta charytatywna na Caritas Archidiecezji Katowickiej. Bóg zapłać!