• Post author:

█ Dziś  2. Niedziela Wielkanocna, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. W naszej parafii w czasie Mszy św. o godzinie 12.00 bp Adam Wodarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum. W związku z tym popołudniowa Msza św. o godzinie 14.00 zostaje przesunięta na godzinę 14.30, a nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego odprawimy o godzinie 15.30. Dziś odbywa się liczenie wiernych.

█ W poniedziałek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

█ We wtorek 30 kwietnia przypada liturgiczny obchód Uroczystości Św. Wojciecha.

█ W środę przypada Święto św. Józefa , Rzemieślnika.

█ Od środy rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Codziennie o godzinie 17.30, a w niedziele o 15.15 odprawimy nabożeństwa majowe, na które zapraszamy całe rodziny. W każdą niedzielę maja o 20.30 Apel Maryjny.

█ W piątek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W czasie każdej mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie. Msze św. w porządku niedzielnym. O godzinie 10.30 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, Członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych ich rodzin oraz wszystkich poległych walczących o wolność ojczyzny. To także I piątek miesiąca. Na godzinę 18.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci obchodzące dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Kolekta w tym dniu będzie zebrana na remont katedry Chrystusa Króla w Katowicach. O godzinie 15.15 nabożeństwo majowe. 

█ W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w ramach nabożeństwa majowego będziemy modlić się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W I sobotę po mszy św. o godzinie 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

█ Ze względu na święta majowe Kancelaria Parafialna będzie czynna w nadchodzącym tygodniu tylko w poniedziałek od 8.30 do 11.00.

█ Za tydzień w niedzielę 5 maja o godzinie 10.30 uroczysta Msza św. z okazji I rocznicy Spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Prosimy, aby ze względu na święta majowe dzieci i rodzice przystąpili do Spowiedzi św. w ciągu tygodnia. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św.

█ Duszpasterze dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia spotkania Wielkanocnego „przy wspólnym stole” dla osób ubogich, albo samotnych naszego miasta, które odbyło się w miniona sobotę w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom oraz wolontariuszom.

 █ Burmistrza Miasta Pszów zaprasza wszystkich mieszkańców na obchody rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Uroczystości rozpocznie przemarsz spod Miejskiego Ośrodka Kultury o 10:15 do Bazyliki, w której odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Około godziny 11:40 – uroczyste złożenie kwiatów przy obelisku, następnie spotkanie w sali widowiskowej MOK. Szczegóły na plakatach.

█ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na CARITAS naszej archidiecezji. Za tydzień na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać!