• Post author:

1. DZISIAJ: ROZPOCZYNAMY TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Po każdej Mszy św. przed bazyliką zbierana będzie ofiara na cele charytatywne Archidiecezji. Polecamy ją ofiarności parafian. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 15.15. Msze św. po po-łudniu o godz. 14.00 i 18.00.
2. W TYM TYGODNIU
PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BPA I MĘCZ. głównego patrona Polski,
wtorek – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego;
święto – św. Katarzyny Sieneńskiej dz. dKła. patronki Europy
CZWARTEK – ŚWIĘTO ŚW. JÓZEFA, RZEMIEŚLNIKA,
piątek – wspomn. św. Atanazego, bpa. i dKła,
SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ NMP, KRÓLOWEJ POLSKI. Głównej patronki Polski.
MSZE ŚW. W TYM DNIU JAK W NIEDZIELĘ O 6.00, 7.30; 9.00; 10.30; 12.00, 14.00 I 18.00. Msze – dziękczynna w intencji Ojczyzny zamówioną przez UM o 15.00. Nabożeństwo majowe o 17.30.
3. PIERWSZY TYDZIEŃ MIESIĄCA
I-szy czwartek: po Mszy św. o 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństwa do 21.00. Msza św. o powołania do służby Bożej o godz. 21.00.
I-szy piątek: Msza św. do NSPJ z przebłaganiem o godz. 6.30.
Dzieci wczesnokomunijne i ich rodziców zapraszamy do miesięczne spowiedzi o godz. 16.00 i ich mszę św. o godz. 16.30. W tym dniu zbierana jest ofiara, jako pomoc dla rodzin wielodzietnych.
I-sza sobota: UROCZYSTOŚĆ KRÓLOWEJ POLSKI; TRADYCYJNIE GROMADZIMY SIĘ NA MSZY ŚW. O 12.00 – W INTENCJI ZMARŁYCH. PO MSZY ŚW. NABOŻEŃSTWO.
OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. W TE DNI OD GODZ. 17.00. ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY.
Matki oczekujące potomstwa zapraszamy na mszę św. wieczorną, wtedy modlimy się o szczęśliwe rozwiązanie i udzielamy specjalnego błogosławieństwa.
PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU
Rodziców, którzy oczekują potomstwa i zamierzają ochrzcić swoje dziecko, zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w sobotę o godz. 17.00 do Domu Parafialnego. Przypominamy, że takich katechez przed chrztem jest 3 (zawsze w I-szą sobotę miesiąca.)
4. MIESIĘCZNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY
Młodzież całej parafii, uczącą się, pracującą i bezrobotnych zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi o 18.30.
5. NABOŻEŃSTWA
Od czwartku rozpoczyna się miesiąc maj. W kościele, szczególnie w Polsce, jest on poświęcony Matce Bożej. Oddajemy jej cześć przez udział w nabożeństwie majowym. W naszej parafii nabożeństwo majowe, w tygodniu, po Mszy św. o 8.00 i o godz. 17.30 jedynie w środę i w czwartek o 17.15 połączone z nabożeństwem do MB Uśmiechniętej i Apostolstwa Dobrej Śmierci. Serdecznie zapraszamy parafian do jak najliczniejszego udziału w tym nabożeństwie. W niedziele Apel Maryjny o 20.30.
Zachęcamy mieszkańców osiedla, aby gromadzili się na nabożeństwie majowym codziennie przy krzyżu o godz. 17.00.
6. TRIDUUM PASCHALNE
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania triduum paschalnego. Dziękujemy całej służbie liturgicznej: diakonowi, szafarzom, starszym członkom służby liturgicznej, ministrantom. Dziękujemy młodzieży oazowej a szczególnie scholii liturgicznej za wspaniały śpiew. Markowi Kolorzowi i dyrygentce p. Jadwidze Baron za wielogodzinne przygotowania młodzieży, Szczególne podziękowania dla p. Moniki Witek zd. Mielańczyk za dekorację ciemnicy i Bożego grobu jak zawsze z wielką symboliką. Dziękujemy p. Krystynie Bugdol za dekoracje kwiatowe. Podziękowania dla kościelnych.
Gorące podziękowania dla wszystkich parafian, którzy brali udział w tej świętej liturgii. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
7. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

III-cia niedziela wielkanocna. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śl. Sem. Duchowne w Katowicach. Apel Maryjny o 20.30. Na Mszy św. o 10.30 grupa dzieci z kl. II, które były we wczesnej Komunii św. będą miały uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci, ich rodziców i chrzestnych zapraszamy do spowiedzi w sobotę o godz. 16.15. Po spowiedzi krótka próba.
8. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – poniedziałek o 19.00.
Katecheza dla dorosłych – wtorek po Mszy św. wieczornej.
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
9. KANONIZACJA JANA PAWŁA II

Miasto Pszów oraz Parafia NNMP zaprasza na obchody związane z kanonizacją św. Jana Pawła II, które odbędą się w dniu 28.04.2014 r.
Program uroczystości jest następujący:
28.04.2014 r.
– godzina 1800 – Msza Święta dziękczynna w Bazylice pw. NNMP w Pszowie z okazji kanonizacji św. Jana Pawła II, poświęcenie tablicy upamiętniającej kanonizację św. Jana Pawła II