• Post author:

█ Trwamy w radości Narodzenia Pańskiego. Wkroczyliśmy także w Nowy 2021 Rok. Naszym Parafianom i gościom jeszcze raz składamy z tej okazji życzenia: zdrowia i obfitych łask Bożych. Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory kolędowe.

█ W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym, a także dodatkowa Msza św. o godzinie 15.30 zamiast nieszporów. Jak to już zapowiadaliśmy, w czasie każdej Mszy św. święcimy kadzidło i kredę, które zabieramy do naszych domów. Na drzwiach piszemy C+M+B 2021 i kropimy wodą święconą całe mieszkanie, dopełniając tegoroczną kolędę. Kreda, woda święcona i obrazek kolędowy znajdują się w tyle kościoła. W tym dniu obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za naszego Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca oraz jego biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta na potrzeby misji.

█ Wspólnota Matki Miłosiernego zaprasza na czuwanie „Obdarowany”, które odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6.01 o godzinie 19:00. Zapraszamy do uczestnictwa w czuwaniu poprzez transmisje na profilu Facebook Wspólnoty Matki Miłosiernego i naszej parafii.

█ W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek nowego miesiąca. Zapraszamy do modlitwy o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa.

█ Od poniedziałku 4 stycznia wraca stały dyżur konfesjonału w tygodniu w godzinach od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna wznawia swoją pracę od czwartku w godzinach od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Za tydzień obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Prosimy, aby na Mszę św. przynieść świece, które zapalimy przy uroczystym odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

█ Przypominamy, że terminy celebracji Eucharystii w okresie Bożego Narodzenia, w intencji poszczególnych ulic, dzielnic naszej parafii zamieszczone są w naszych publikatorach. W związku z ograniczoną ilością wiernych w kościele prosimy, aby we mszy św. uczestniczyli tylko przedstawiciele rodzin, zaś pozostałych zapraszamy do uczestnictwa przez internet. W czasie Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo naszych domostw. Ofiary, które co roku parafianie składali z racji kolędy na rzecz remontów i inwestycji parafii, można składać bezpośrednio na konto parafii, do skarbony w tyle kościoła lub Kancelarii Parafialnej, z dopiskiem KOLĘDA 2021. Bóg zapłać!

█ Przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych.

█ Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!