• Post author:

Dziś II Niedziela Adwentu. 

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

Od poniedziałku / od jutra / w Kancelarii Parafialnej będą przyjmowane ofiary za miejsca w ławkach.

We wtorek 8 grudnia przypada UROCZYSTOŚĆ  NIEPOKALANEGO  POCZĘCIA  NAJŚWIĘTSZEJ  MARYI  PANNY. Msze św. będą sprawowane o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 / Msza św. dla dzieci, w czasie której poświęcimy medaliki Matki Bożej dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. / i o 18.00. Kolekta w tym dniu będzie zebrana na remont katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

W środę o godzinie 6.30 zostanie odprawiona Msza św. za żywych  i w intencjach nam polecanych.

W tym dniu w Rzymie Ojciec św. Franciszek inauguruje uroczyście Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, otwierając Drzwi Święte.

Rozpocznie się czas o szczególnym znaczeniu, szczególny czas łaski i odnowy duchowej.

W katedrach, sanktuariach i kościołach jubileuszowych, taka uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę 13 grudnia.

Nasz kościół został ustanowiony przez Ks. Arcybiskupa Kościołem Jubileuszowym. Uroczyste otwarcie „Drzwi Jubileuszowych” w naszym kościele odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 12.00. Zgromadzimy się na placu przed Bazylika, gdzie rozpoczną się uroczystości. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Również  w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Bodzanowa, którzy pełnić będą posługę głoszenia Słowa Bożego, a po Mszach św. rozprowadzać będą kalendarze misyjne, z których ofiary przeznaczone są na cele i dzieło misyjne Ojców Oblatów.

Zapraszamy na roraty:

– Msze św. roratnie dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00, a w czwartek o godzinie 16.30. Zapraszamy dzieci z lampionami.

– Roraty dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 18.00

 dla dorosłych w każdy piątek o godzinie 6.30.

23 grudnia w środę, przed Wigilią, odwiedzimy naszych chorych i seniorów z posługą duszpasterską. Początek od godziny 8.00. Podopiecznych prosimy zgłaszać do niedzieli 13 grudnia.

Trwają już duszpasterskie odwiedziny rodzin, czyli tzw. Kolęda. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce, znajduje się na stronie internetowej. Kolęda w niedziele rozpoczyna się o godzinie 14.00, w sobotę od godziny 10.00, w tygodniu od 15.00. Prosimy o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą , a na zakończenie odwieźć ich z powrotem. Ofiary złożone w czasie tegorocznej kolędy będą przeznaczone na czekające nas remonty i inwestycje. Bóg zapłać!

W kiosku parafialnym są dziś do nabycia: nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej” / dalszy ciąg planu kolędy /, opłatki na stół wigilijny, małe figurki Dzieciątka Jezus, które poświęcimy w IV Niedzielę Adwentu, świece Caritasu jako wigilijna pomoc dzieciom, kartki świąteczne i „Kalendarz Śląski” w formie książkowej, który tym razem jest poświęcony miejscom świętym i błogosławionym w Polsce.

Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca 12 grudnia o godzinie 19 w domu parafialnym. Więcej informacji na plakatach.

W Kancelarii Parafialnej są do nabycia bilety na kolejna edycję koncertu „Betlejem w Spodku”, który odbędzie się 29 grudnia o godzinie 19.00 w Katowicach.

Przymierzamy się do nowej aranżacji stajenki bożonarodzeniowej. Poszukujemy sponsorów nowych figur.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zakup opału i zapłacenie rachunków za gaz. Przed kościołem zbiórka na rzecz Funduszu Pomoc Kościołowi na Wschodzie.  Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna.