• Post author:

█ Dziś 2. Niedziela Adwentu.  Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Gościmy dzisiaj ojca z Zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, który głosi Słowo Boże i zachęci nas do wsparcia dzieła misyjnego przez zakup kalendarza misyjnego.

█ Wraz z Adwentem przeżywamy Roraty. Od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.00 sprawowana jest Msza św. roratnia. Sposób organizacji tegorocznych rorat został wymuszony sytuacją pandemii, dlatego zachęcamy do uczestnictwa w roratach poprzez transmisje internetową z nasze Bazyliki. Szczegółowy plan rorat umieszczony jest na plakatach.

█ Mając na względzie obecną sytuację pandemii, w kolejne piątki grudnia ( 11 i 18.12) sprawowane są Msze św. Roratnie dla młodzieży o godzinie 19.00, połączone z katechezą oraz okazją do Spowiedzi św. Podczas liturgii młodzież osobiście złoży swoje deklaracje chęci przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Szczegóły zostaną przekazane  kandydatom i rodzicom przez Animatorów
 i Ks. Adriana. Jeśli kandydat z racji poważnych powodów nie będzie mógł być obecny w Bazylice, proszony jest o uczestnictwo w formie online na kanale Youtube w wybranym przez siebie terminie.

█ Z racji Adwentu, a także trudnego czasu izolacji wywołanej pandemią, chcemy podzielić się dobrem z potrzebującymi. Dlatego przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze i artykuły chemiczne. Dary te przekażemy osobom potrzebującym z naszej parafii, a także dzieciom z placówki opiekuńczo-wychowawczej prowadzonej przez Siostry Salezjanki. Bóg zapłać. Spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS odbędzie się w poniedziałek 7 grudnia po mszy wieczornej na probostwie.

█ We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 / za Parafian / i 18.00. Jest to patronalne święto Ruchu Oazowego Światło – Życie i Ruchu Dzieci Maryi. Msza św. w intencji członków Oazy młodzieżowej, Domowego Kościoła i Dzieci Maryi, zostanie odprawiona w tym dniu
o godzinie 18.00. Mające w tym dniu odbyć się poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych zostaje przesunięte na inny termin.

Odwiedziny chorych ograniczamy tylko do wezwań koniecznych, w zagrożeniu śmierci.

Kancelaria Parafialna jest czynna tylko dwa razy w tygodniu: w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. W dalszym ciągu można potwierdzić swoje obecne rezerwacje miejsca w ławkach. Od stycznia będziemy przyjmować nowe rezerwacje, w zależności od wolnych miejsc. Wszystkie ważne sprawy można załatwić także telefonicznie kontaktując się bezpośrednio z księżmi.

█ Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Przypominamy, że  zgodnie z zarządzeniem Ks. Abp Wiktora Skworca odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i nowych mieszkań na zaproszenie gospodarzy. Jednocześnie zapowiadamy, iż w najbliższym terminie zostaną podane terminy celebracji Eucharystii w okresie Bożego Narodzenia, w intencji poszczególnych rejonów, dzielnic naszej parafii.

█ Zachęcamy wszystkich do wcześniejszego skorzystania z Sakramentu Pokuty, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia. W Bazylice ze spowiedzi można skorzystać codziennie od poniedziałku  do soboty przed mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00 oraz w ramach popołudniowego dyżuru od 16.00 do 17.00.

█ Przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych. Ze względu na ograniczenia ilości osób w kościele, pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję.

█ W kiosku parafialnym można nabyć nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, jak również opłatki na stół wigilijny i świece CARITAS na stół wigilijny jako pomoc charytatywna dzieciom.

█ Dziś kolekta na zapłacenie rachunków za prąd i gaz, a przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Ofiary na potrzeby parafii można także składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Bóg zapłać!