• Post author:

█  Dziś 2 Niedziela Adwentu. W 2 Niedzielę Adwentu, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Barbary w Katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji górników pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego, która będzie transmitowana w TV Polonia, TVP3 Katowice oraz w Radiu eM.

█ Tradycyjnie w Adwencie odprawiamy Msze święte roratnie:

dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00, zaś w czwartek o godzinie 16.30 (podczas Mszy szkolnej);

– dla młodzieży w piątek o godzinie 19.00

dla dorosłych w sobotę o godzinie 6.30.

█ Z racji Adwentu chcemy włączyć się w łańcuch dobra i obdarować potrzebujących, dlatego przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze, słodycze i artykuły chemiczne. Te dobroci chcemy dostarczyć potrzebującym, a także dzieciom z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pogrzebieniu, prowadzonej przez Siostry Salezjanki.

█ W środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 / za Parafian /, 16.30 i 18.00. W tym dniu przypada patronalne święto Ruchu Oazowego Światło – Życie i Ruchu Dzieci Maryi. O godzinie 16.30 Msza św. będzie sprawowana w intencji naszej parafialnej grupy Dzieci Maryi. Zapraszamy wszystkie dzieci. W czasie tej Mszy św. poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. O godzinie 18.00 Msza św. w intencji członków Oazy młodzieżowej i Domowego Kościoła. Po Mszy św. wieczornej poświęcimy odnowioną kolumnę z figurą Niepokalanej, która stoi przed Bazyliką. Kolekta w tym dniu będzie zebrana na dekorację bożonarodzeniową naszego kościoła. W tym dniu nie będzie dyżuru popołudniowego w konfesjonale.

█ Zachęcamy wszystkich do wcześniejszego skorzystania z Sakramentu Pokuty, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia.

█ W związku z wzrastającą liczba zachorowań na Covid 19, odwiedziny chorych ograniczamy tylko do wezwań w zagrożeniu śmierci. Jeśli sytuacja się poprawi, to odwiedzimy chorych i seniorów przed Świętami Bożego Narodzenia.

█ Terminy celebracji Eucharystii tzw. „Mszy św. Kolędowych” w okresie Bożego Narodzenia, w intencji poszczególnych ulic, bloków i dzielnic naszej parafii, zamieszczamy na stronie internetowej i gablotce. Szczegóły co do celebracji tych spotkań będą jeszcze podane.

█ W przyszłą sobotę 11 grudnia o godzinie 10.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku nasz parafianin dk Przemysław Kaziszyn przyjmie Święcenia Kapłańskie. Chcemy udać się tam w zorganizowanej grupie autokarem. Zapisy dla chętnych w zakrystii. Koszt 30 zł.  Zaś w przyszłą niedzielę 12 grudnia o godzinie 15.30 w naszej Bazylice, neoprezbiter Przemysław odprawi Mszę św. Prymicyjną. Już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania tej pięknej uroczystości.

█ Ze względu na wzrastającą liczbę zachorowań na Covid-19, przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych. W kościele obowiązuje pełne zasłanianie nosa i ust maseczką. Prosimy o dezynfekcję rąk. Stanowczo prosimy, aby Komunię św. przyjmować wyłącznie na rękę. Stosujmy się do tych zarządzeń dla naszego wspólnego dobra.

█ W kiosku parafialnym można nabyć nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, jak również opłatki na stół wigilijny i świece CARITAS na stół wigilijny jako pomoc charytatywna dzieciom.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi przeprowadzają zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna.