• Post author:

█ Dziś 2 Niedziela Adwentu. Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Zgodnie z wieloletnią tradycją, w dniu dzisiejszym, przypada także wspomnienie św. Barbary, tradycyjna Barbórka. O godzinie 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji górników i ich rodzin.

█ W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. W tym dniu przypada patronalne święto Ruchu Oazowego Światło – Życie i Ruchu Dzieci Maryi. O godzinie 16.30 Msza św. będzie sprawowana w intencji naszej parafialnej grupy Dzieci Maryi. Zapraszamy wszystkie dzieci. W czasie tej Mszy św. poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Kolekta w tym dniu będzie zebrana na dekorację bożonarodzeniową naszego kościoła. W tym dniu nie będzie dyżuru popołudniowego w konfesjonale, ani nie będzie czynna kancelaria parafialna. Zamiast czwartku, zapraszamy do Kancelarii Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00.

█ Również w czwartek 8 grudnia o godzinie 19.00 spotkanie na probostwie Duszpasterskiej Rady Parafialnej

█ W Adwencie zapraszamy na RORATY, które odprawiamy:

dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00, zaś w czwartek o godzinie 16.30 (podczas Mszy szkolnej);

– dla młodzieży w piątek o godzinie 18.00

– dla dorosłych w sobotę o godzinie 6.30.

█ Czas Adwentu chcemy przeżyć tworząc łańcuch dobra i obdarować potrzebujących, dlatego przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze, słodycze i artykuły chemiczne. Te dobroci chcemy przekazać potrzebującym z naszej parafii, a także dzieciom z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pogrzebieniu, prowadzonej przez Siostry Salezjanki. Prosimy o współpracę, aby dotrzeć do najbardziej potrzebujących. Informacje można przekazać w czasie dyżurów Zespołu CARITAS w każdą środę po Mszy św. o godz. 8.00 w naszej kawiarence w GCI, a także wrzucając karteczki z adresami tych osób do skarbonki św. Antoniego.

Odwiedziny chorych i seniorów przed Świętami Bożego Narodzenia będą miały miejsce w sobotę 17 grudnia.

█ Za tydzień 3. Niedziela Adwentu, Niedziela Radości.

█ W dniach 9-11 grudnia odbędzie się w Cieszynie Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Józefa Świdra. W tym roku wydarzenia festiwalowe zawitają również do Bazyliki w Pszowie. W ramach festiwalowych koncertów wystąpi w naszym kościele Zespół Śpiewaczy APERTUM COR z Katowic, który wykona program w większości składający się z kompozycji wybitnego kompozytora Mikołaja Góreckiego. Zapraszamy na koncert: niedziela, 11 grudnia, godz. 15.30 w naszej Bazylice.

█ Przez dwie niedziele Adwentu tzn. dziś 4.12 i 18.12, nasza oaza młodzieżowa sprzedawać będzie drobne upominki z fragmentem Słowa Bożego. Jest to dobry środek na owocne przeżycie Adwentu. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność oazy młodzieżowej w parafii, a także dofinansowanie letnich rekolekcji.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia cotygodniowy numeru „Gościa Niedzielnego”, nasza parafialna gazetka, opłatki na stół wigilijny, świece CARITAS jako wigilijna pomoc dzieciom, a także pamiątki jubileuszowe: obrazki, kalendarz na przyszły rok, album o naszej kalwarii.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii, zaś przed kościołem Panie z Zespołu Charytatywnego, przy pomocy wolontariuszy, przeprowadzają zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!