• Post author:

1. DZISIAJ W całej Polsce zbierana jest przed kościołami ofiara na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Nieszpory adwentowe o 15.15. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
2. W TYM TYGODNIU
PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP; – w tym dniu nie ma rorat. MSZE ŚW. JAK W NIEDZIELĘ O GODZ. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 – ZA ZMARŁYCH – NA TĘ MSZĘ ZAPRASZAMY CZCICIELI MB UŚMIECHNIĘTEJ i 18.00. Po południu o 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci, na tej Mszy św. będzie przyjęcie grupy dzieci do grona Dzieci Maryi. Podczas tej Mszy św. poświęcone będą medaliki.
sobota – wspomn. św. Łucji, dz. i męcz.
3. MSZA ŚW. RORATNIA
Przez cały adwent w dni powszednie Msza św. o godz. 6.30 (W CZWARTEK O 16.30.) są z formularza wotywnego o NMP – roratnia. Zapraszamy wszystkie dzieci młodsze, ze szkół podstawowych oraz młodzież z gimnazjum, do udziału w roratach. To uczestnictwo ma nam pomóc w przygotowaniu się do uroczystości Bożego Narodzenia. Młodsze dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami.
4. MSZA SZKOLNA DLA DZIECI
Msza roratnia dla wszystkich dzieci SP o godz. 16.30. WSZYSTKIE DZIECI PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ DO I-SZEJ I WCZESNEJ KOMUNII ŚW. ZAPRASZAMY WRAZ Z RODZICAMI NA TĘ MSZĘ ŚW. W CZASIE, KTÓREJ ZOSTANĄ POŚWIĘCONE MEDALIKI KOMUNIJNE (ZACHĘCAMY RODZICÓW, ABY KUPOWALI MEDALIKI Z WIZERUNKIEM MB UŚMIECHNIĘTEJ).
5. ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN.
Chorych i starszych parafian odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w sobotę od godz. 7:30. Pójdziemy na: Doły, Stara maszynę i Osiedle. Prosimy zgłaszać ich do czwartku włącznie w zakrystii.
Panie z Parafialnego Zespołu charytatywnego zapraszamy w piątek o godz. 9.00 na probostwo.
6. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce w GCI
Katecheza dla dorosłych – we wtorek o 19.00
Spotkanie modlitewne – w środę o godz. 19.00 w kaplicy sióstr Boromeuszek
Ruch Światło-Życie – w piątek o godz. 18.00
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
7. PRZYSZŁA NIEDZIELA
III-cia niedziela adwentu.
Kolekta przeznaczona będzie jak zawsze raz w miesiącu na cele inwestycyjne i remontowe w parafii. Spłacamy wszystkie zadłużenia jakie parafia poniosła w związku z remontem bazyliki a także odnowione sedilia przy ołtarzu, oraz mur na starym cmentarzu, który decyzją powiatowego inspektora budowlanego był zagrożeniem. Nie mamy jeszcze pełnej dokumentacji. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę i składamy serdeczne Bóg zapłać.
8. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i 17.30.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek o 17.15.
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja – po Mszy św. o 6.30 i od 17.30.
9. PLAN KOLĘDY
Trwają w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Szczegółowy plan na okres adwentu podany jest tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Bardzo prosimy z nim się zapoznać i tak ułożyć sobie zajęcia, aby w miarę możliwości przyjąć swojego duszpasterza całą rodziną. Prosimy również, aby w miarę możliwości, przyjechać na probostwo po księży i ministrantów a na zakończenie, odwieść ich z powrotem. Serdecznie dziękujemy.
10. OFIARA ZA ŁAWKI
W kancelarii można składać ofiarę za ławki na przyszły rok. Bardzo prosimy, aby to uczynić do końca roku, by zmiany w ławkach można uwzględnić z początkiem roku. Jeżeli ktoś nie opłaci do końca roku zakładamy, że rezygnuje z ławki.
11. KARTKI ŚWIĄTECZNE, POŚWIĘCONE OPŁATKI WIGILIJNE,
W kancelarii parafialnej, zakrystii i kiosku można nabyć kartki świąteczne o tematyce religijnej, poświęcone opłatki.
Zachęcamy parafian do wysyłania życzeń świątecznych na kartkach o tematyce religijnej, a nie świeckiej.