• Post author:

█ Dziś 1. Niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Trzeźwości. Ta część Wielkiego Postu ma charakter pokutny. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

█ W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15

– w każdą niedzielę o godzinie 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią. Droga Krzyżowa na Pszowskiej Kalwarii, którą odprawialiśmy w soboty, z racji pandemii zostaje na razie odwołana, a w miarę możliwości przywrócona, co zostanie wcześniej ogłoszone.

█ W każdy wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00 odprawiamy nabożeństwo do św. Józefa przy ołtarzu bocznym dedykowanym temu Świętemu Patronowi. Nawiedzajmy to miejsce, zyskujmy odpusty, wzywajmy jego orędownictwa.

Przypominamy, że trwa w całym Kościele ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA, mający na celu odkrycie na nowo tej niezwykłej postać i zachętę, abyśmy zwrócili się ku niemu w naszych modlitwach, pamiętając, że jest on Oblubieńcem Najświętszej Dziewicy, Patronem i Opiekunem  Kościoła. Z racji tego Roku Jubileuszowego Ojciec św. udzielił daru specjalnych Odpustów, a nasza Bazylika została ustanowiona Kościołem Jubileuszowym, Tekst Dekretu Arcybiskupa o odpustach na ten czas udzielonych zamieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Proszę się z tym zapoznać, aby dowiedzieć się w jaki sposób można te odpusty uzyskać.

█ W czwartek 25 lutego o godzinie 16.30 odprawimy Mszę św. szkolna, na którą zapraszamy szczególnie dzieci z klasy III ze szkoły nr 1 oraz dzieci wczesnokomunijne, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. Po Mszy św. poświęcimy tym dzieciom medaliki, świece i książeczki.

█ Przypominamy, że okazja do Spowiedzi św. w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00, a także od godziny 16.00 do 17.00.

█ Od przyszłej niedzieli i przez kolejne dwie niedziele, będziemy przeżywać Wielkopostne Parafialne Rekolekcje Niedzielne. Przez taką formę rekolekcji chcemy dotrzeć do jak największego grona parafian. W te trzy niedziele zostaną wygłoszone nauki rekolekcyjne. Już dziś zapraszamy do przeżywania tego czasu we wspólnocie zgromadzonych w Bazylice, ale także dzięki łączom internetowym. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi: „Powróćmy na Mszę św.”

█ Rekolekcje on-line! Zapraszamy do wzięcia udziału w „Wyprawie po Skarb” w rekolekcjach dla dzieci! Kolejne kroki na drodze rekolekcyjnej przygody ukazują się od poniedziałku do piątku na stronie Facebooku Wspólnoty Matki Miłosiernego i naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej podróży! W soboty Wielkiego Postu o 19:00 zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach rekolekcyjnych „Jaki Ojciec taki Syn”. Chcemy wspólnie spotkać się ze słowem Bożym i zaprosić do wspólnej modlitwy. Spotkania będą transmitowane na stronie Facebook naszej parafii i Wspólnoty Matki Miłosiernego.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Są jeszcze wolne intencje mszalne na marzec o godzinie 6.30 i 8.00.

█ Przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych.

█ Dziś kolekta na zakup opału. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii, a przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi przeprowadza zbiórkę  na Fundusz Misyjny AD GENTES. Bóg zapłać!