• Post author:

█ Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. To także Niedziela Trzeźwości. Rozpoczęliśmy czas nawrócenia i pokuty. Wykorzystajmy ten czas łaski w trosce o nasze uświęcenie i zbawienie. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, wyrzeczeń i uczynków miłosierdzia.

█ Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne.

█ W Wielkim Poście chcemy rozważać Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy czwartek mszę św. szkolną łączyć będziemy z Drogą Krzyżową prowadzoną przez dzieci.

 – w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15

– w każdą sobotę odprawimy o godzinie 10.00 Drogę Krzyżową na Pszowskiej Kalwarii. Poszczególne nabożeństwa prowadzić będą parafie naszego dekanatu.

 – w każdą niedzielę o godzinie 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ W poniedziałek o godzinie 17.00 w salce GCI za probostwem spotkanie członków Parafialnego Zespołu CARITAS. Oczekujemy także na nowe osoby, chcące włączyć się w działalność charytatywną.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. W czwartek od godziny 15.30 okazja do Spowiedzi św. dla dzieci szkolnych i wczesnokomunijnych przed I piątkiem miesiąca. O godzinie 16.30 Msza św. szkolna. W I piątek od godz.17.30 okazja do Spowiedzi św., także dla młodzieży i bierzmowańców, przed Mszą św. młodzieżowa, którą odprawimy o godzinie 19.00. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

█ W sobotę, 7 marca, w godzinach przedpołudniowych, odwiedzimy naszych chorych i seniorów z posługą sakramentalną. Podopiecznych zgłaszamy w zakrystii do czwartku.  

█ Mając na uwadze wskazania Ministerstwa Sprawa Zagranicznych RP, ryzyko zagrożenia epidemiologicznego we Włoszech oraz dobro wiernych z przykrością informujemy, że Archidiecezja Katowicka odwołuje zorganizowany wyjazd wiernych do Rzymu w ramach Narodowej Pielgrzymki z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, który zaplanowano w dn. 15–17 maja br.

█ Zgodnie z podaną informacją, beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca br., o godz. 12 na Placu Piłsudzkiego w Warszawie. W celu zorientowania się ilu parafian pragnie pojechać do Warszawy na tę uroczystość, prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną.

█ Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny AD GENTES, którą przeprowadzą Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi. Bóg zapłać !