• Post author:

1. DZISIAJ: Po każdej Mszy św. krótkie wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.15. Po nabożeństwie adoracja relikwii Krzyża św. przez ucałowanie. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
Przed bazyliką zbierana jest ofiara, jako Fundusz Misyjny Ad Gentes.
2. OKRES WIELKIEGO POSTU
OD ŚRODY POPIELCOWEJ TRWA OKRES WIELKIEGO POSTU. Jest to czas, w którym mamy się przygotować na największe wydarzenie w historii zbawienia – Triduum Paschalne – przeżycie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa – na święta wielkanocne. W tym okresie Kościół będzie nam przypominał o naszym nawróceniu do Boga i pogłębieniu naszej wiary. Mają nam w tym pomóc nabożeństwa wielkopostne.
NABOŻEŃSTWA OKRESU WIELKOPOSTNEGO
GORZKIE ŻALE I KAZANIE PASYJNE NIEDZIELA 15.15, Kazania pasyjne wygłosi diakon Jakub Szymon.
DROGA KRZYŻOWA
DLA DOROSŁYCH W KOŚCIELE PIĄTEK – PO MSZY ŚW. O 8.00 I O GODZ. 17.00
NA KALWARII SOBOTA – WYJŚCIE Z BAZYLIKI O 15.00.
DLA DZIECI: CZWARTEK – 16.30 (w ramach Mszy szkolnej)
ZALECKI ZA ZMARŁYCH, KTÓRYCH WSPOMINAĆ BĘDZIEMY W CZASIE DROGI KRZYŻOWEJ MOŻNA SKŁADAĆ W ZAKRYSTII, KANCELARII I SKARBONCE PRZY ZAKRYSTII.

3. PARAFIALNE MISJE.
OD SOBOTNIEJ MSZY WIECZORNEJ 15 MARCA DO ŚRODY PRZEŻYWAĆ BĘDZIEMY ODNOWIENIE UBIEGŁOROCZNYCH MISJI PARAFIALNYCH. Plan podany jest w „Pani Uśmiechniętej” i na tablicy ogłoszeń. Bardzo prosimy o zapoznanie się z tym planem i dostosowaniem swoich obowiązków tak, aby jak najlepiej włączyć się w przeżywanie tych ćwiczeń wielkopostnych. Odnowienie misji poprowadzi ks. Robert Kaczmarek – wizytator katechetyczny. Módlmy się gorąco w tej intencji.
4. ODWIEDZINY CHORYCH
Comiesięczna odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 7.30: Doły, Stara Maszyna i Osiedle. Prosimy zgłaszać ich do czwartku włącznie.
5. NABOŻEŃSTWA

Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej wypada.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek o 17.15.
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja w piątek po Mszy św. o 6.30.
6. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Katecheza dla dorosłych – wtorek po Mszy św. wieczornej.
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – poniedziałek o 19.00.
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
7. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
II-ga niedziela wielkiego postu. Kolekta przeznaczona będzie jak zawsze raz w miesiącu na cele inwestycyjne parafii. Po ostatniej kolekcie zakończyliśmy wypłacenia za wykonaną pracę. Obecnie spłacamy trzeci etap. Wartość zaplanowanych prac to 103 951,94 zł (brutto) Złożyliśmy w ubiegłym tygodniu wniosek w Urzędzie Powiatowym w Wodzisławiu na dofinansowanie naszych prac konserwatorskich. O decyzji będziemy informować. Bardzo gorąco prosimy o wsparcie materialne tych naszych zobowiązań i dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.
8. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA
NAUKA PRZEDŚLUBNA – PIĄTEK 4 KWIETNIA O GODZ. 18.00 ORAZ SOBOTA 5 KWIETNIA O GODZ. 17.00 W DOMU PARAFIALNYM.
DZIEŃ SKUPIENIA – NIEDZIELA 6 KWIETNIA O GODZ. 15.00 W DOMU PARAFIALNYM;