• Post author:

Dziś rozpoczynamy w Kościele Powszechnym czas Adwentu, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Na każdej mszy św. poświęcamy wieńce adwentowe

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

I Niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.

Od dzisiaj rozpoczynają się duszpasterskie odwiedziny rodzin, czyli tzw. Kolęda. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce, znajduje się na stronie internetowej. Kolęda w niedziele rozpoczyna się o godzinie 14.00, w sobotę od godziny 10.00, w tygodniu od 15.00. Prosimy o przyjazd po księży  i ministrantów na probostwo przed kolędą , a na zakończenie odwieźć ich z powrotem. Ofiary złożone w czasie tegorocznej kolędy będą przeznaczone  na czekające nas remonty i inwestycje. Bóg zapłać!

Od poniedziałku rozpoczynamy tegoroczne roraty:

– Msze św. roratnie dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę  o godzinie 18.00, a w czwartek o godzinie 16.30. Zapraszamy dzieci z lampionami.

– Roraty dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00

 dla dorosłych w każdy piątek o godzinie 6.30.

 W czwartek 3 grudnia, na probostwie, o godzinie 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W czwartek Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. W I czwartek spowiedź dzieci od godziny 15.30. Spowiedź młodzieży w I piątek od godziny 17.30.

W I piątek o godzinie 16.30 Msza św. w intencji dzieci wczesno komunijnych i ich rodzin. Pół godziny wcześniej okazja do Spowiedzi św.

W piątek 4 grudnia przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 8.45 przemarszem spod MOKu do Bazyliki, gdzie zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin. Z racji górniczego święta Ks. Abp Wiktor Skworc udzielił na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę od godziny 11.00 rozpocznie się Adwentowy Dzień Modlitw w Obronie Życia i Rodzi Modlitwy organizowany przez członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich Regionu Rybnickiego. W programie Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. i spotkanie braterskie w Domu Parafialnym.

23 grudnia w środę, przed Wigilią, odwiedzimy naszych chorych i seniorów z posługą duszpasterską. Początek od godziny 8.00. Podopiecznych prosimy zgłaszać do niedzieli 13 grudnia.

Od poniedziałku 7 grudnia w Kancelarii Parafialnej będą przyjmowane ofiary za miejsca w ławkach.

W kiosku parafialnym są dziś do nabycia: nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej”, wieńce adwentowe, opłatki na stół wigilijny, małe figurki Dzieciątka Jezus, które poświęcimy  w IV Niedzielę Adwentu, świece Caritasu jako wigilijna pomoc dzieciom, kartki świąteczne i „Kalendarz Śląski” w formie książkowej, który tym razem jest poświęcony miejscom świętym i błogosławionym w Polsce.

W Kancelarii Parafialnej są do nabycia bilety na kolejna edycję koncertu „Betlejem w Spodku”, który odbędzie się 29 grudnia o godzinie 19.00 w Katowicach.

Na placu przy Bazylice odbywa się jarmark świąteczny na rzecz dzieci ze Świetlicy Opiekuńczej Gniazdo.

Przymierzamy się do nowej aranżacji stajenki bożonarodzeniowej. Poszukujemy sponsorów nowych figur.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać! Za tydzień przed kościołem zbiórka na rzecz Funduszu Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Już dzisiaj w zakrystii jest lista,     na którą  prosimy Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS  i Członkinie LEGIONU MARYI, aby wpisały się w celu pomocy w przeprowadzeniu zbiórki.  Za tydzień kolekta na zakup opału i zapłacenie gazu.

OGŁOSZENIA  INNE:

  1. Badania ostrości wzroku  – poradnia NZOZ Vitamed – 9 grudnia godzina 10.00 / szczegóły na plakacie w gablotce /
  2. Diagnostyka Słuchu – poradnia NZOZ  Na  Lamżowcu – 10 grudnia godzina  8.00 / szczegóły na plakacie w gablotce /
  3. Jarmark Mikołajkowy organizowany przez Miasto Pszów – sobota, niedziela, 5, 6 grudnia – Park Jordanowski w Pszowie / szczegóły na plakacie w gablotce i w „Pani Uśmiechniętej /