• Post author:

1. DZISIAJ
I-szą niedzielę adwentu obchodzimy, jako Niedzielę Trzeźwości. Po każdej Mszy św. dopołudniowej odprawimy nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa. Nieszpory adwentowe o 15.15. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
2. W TYM TYGODNIU
środa – wspomn. św. Franciszka Ksawerego prezb.
CZWARTEK – WSPOMN. ŚW. BARBARY, DZ. I MĘCZ., PATRONKI ARCHIDIECEZJI ORAZ GÓRNIKÓW I PRACOWNIKÓW GÓRNICTWA;
Msza św. w intencji wszystkich górników, pracowników górnictwa, emerytów i rencistów mieszkających w Pszowie a pracujących na innych kopalniach, odprawiona będzie o godz. 9.00. Uroczystości rozpoczną się dla wszystkich mundurowych przed MOK’iem o godz. 8.30. O 8.40 wraz z orkiestrą przejdą do bazyliki. Po Mszy św. o 10.20 odbędzie się spotkanie przy stole w MOK’u. Wszyscy chętni na to spotkanie mogą się jeszcze dzisiaj zapisać w zakrystii. Opłata od jednaj osoby 10,- zł.
Serdecznie zapraszamy wszystkich górników i ich rodziny do wspólnej modlitwy.
3. MSZA ŚW. RORATNIA
Przez cały adwent w dni powszednie Msza św. o godz. 6.30 (W CZWARTEK O 16.30.) są z formularza wotywnego o NMP – roratnia. Zapraszamy wszystkie dzieci młodsze, ze szkół podstawowych oraz młodzież z gimnazjum, do udziału w roratach. To uczestnictwo ma nam pomóc w przygotowaniu się do uroczystości Bożego Narodzenia. Młodsze dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami.
4. PIERWSZY TYDZIEŃ MIESIĄCA
I-szy czwartek: po Mszy św. o 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństwa do 21.00. Msza św. o powołania do służby Bożej o godz. 21.00.
I-szy piątek: Msza św. do NSPJ z przebłaganiem o godz. 8.00. (ze względu na roraty)
Dzieci wczesnokomunijne i ich rodziców zapraszamy do miesięczne spowiedzi o godz. 16.00 i ich Mszę św. I-szo piątkową o godz. 16.30.
W TYM DNIU ZBIERANA JEST KOLEKTA NA POMOC DLA RODZIN WIELODZIETNYCH.
I-sza sobota: Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi z nabożeństwem o godz. 8.00. TRADYCYJNIE GROMADZIMY SIĘ NA MSZY ŚW. O 12.00 – W INTENCJI ŻYWYCH. PO MSZY ŚW. NABOŻEŃSTWO.
OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. W TE DNI OD GODZ. 17.00. ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY.
Matki oczekujące potomstwa zapraszamy na mszę św. wieczorną, wtedy modlimy się o szczęśliwe rozwiązanie i udzielamy specjalnego błogosławieństwa.
PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU
Rodziców, którzy oczekują potomstwa i zamierzają ochrzcić swoje dziecko, zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w sobotę o godz. 17.00 do Domu Parafialnego. Przypominamy, że takich katechez przed chrztem jest 3 (zawsze w I-szą sobotę miesiąca.)
5. MIESIĘCZNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY
Młodzież całej parafii, uczącą się, pracującą i bezrobotnych zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi o 18.30.
6. MSZA SZKOLNA DLA DZIECI
Msza roratnia dla wszystkich dzieci SP o godz. 16.30.
7. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce w GCI
Katecheza dla dorosłych – we wtorek o 19.00
Spotkanie modlitewne – w środę o godz. 19.00 w kaplicy sióstr Boromeuszek
Ruch Światło-Życie – w piątek o godz. 18.00
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
8. PRZYSZŁA NIEDZIELA
II-ga niedziela adwentu.
Kolekta przeznaczona będzie na opłacenie wszystkich zatrudnionych przy parafii, łącznie z Paniami sprzątającymi bazylikę. Dziękujemy za złożoną ofiarę.
Przed bazyliką będzie zbierana ofiara, jak we wszystkich kościołach w Polsce, na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Panie z Zespołu Charytatywnego zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
9. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i 17.30.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek o 17.15.
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja – po Mszy św. o 6.30 i od 17.30.
10. PLAN KOLĘDY
Od piątku 28 listopada rozpoczęliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Szczegółowy plan na okres adwentu podany jest tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Bardzo prosimy z nim się zapoznać i tak ułożyć sobie zajęcia, aby w miarę możliwości przyjąć swojego duszpasterza całą rodziną. Prosimy również, aby w miarę możliwości, przyjechać na probostwo po księży i ministrantów a na zakończenie, odwieść ich z powrotem. Serdecznie dziękujemy.
11. OFIARA ZA ŁAWKI
W kancelarii można składać ofiarę za ławki na przyszły rok. Bardzo prosimy, aby to uczynić do końca roku, by zmiany w ławkach można uwzględnić z początkiem roku. Jeżeli ktoś nie opłaci do końca roku zakładamy, że rezygnuje z ławki.
12. KARTKI ŚWIĄTECZNE, POŚWIĘCONE OPŁATKI WIGILIJNE,
W kancelarii parafialnej, zakrystii i kiosku można nabyć kartki świąteczne o tematyce religijnej, poświęcone opłatki.
Zachęcamy parafian do wysyłania życzeń świątecznych na kartkach o tematyce religijnej, a nie świeckiej.