• Post author:

Dziś rozpoczynamy w Kościele Powszechnym czas Adwentu, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Na zakończenie każdej mszy św. poświęcimy wieńce adwentowe. I Niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Od  Adwentu rozpoczynamy realizację nowego programu duszpasterskiego, opracowanego tym razem w cyklu dwuletnim (2017-2019) pod hasłem: Duch, który umacnia miłość. Pierwszy rok programu duszpasterskiego przeżywać będziemy pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.  Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. 

Od dzisiejszej niedzieli w naszej parafii rozpoczyna się tradycyjna kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie rodzin. Niestety wkradły się drobne nieścisłości w podany wcześniej plan kolędy, dlatego prosimy o zapoznanie się z poprawionym programem, który umieszczony jest w gablotkach,  na stronie internetowej parafii. Kolęda w niedziele rozpoczyna się o godzinie 14.00, w sobotę o godziny 10.00, w tygodniu o godzinie 15.00. Prosimy, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą, a na zakończenie o odwiezienie z powrotem. Tegoroczne ofiary kolędowe będą przeznaczone na remont schodów Bazyliki. Bóg zapłać!

Tradycyjnie w Adwencie odprawiamy Mszę św. roratnią. Zapraszamy dzieci, szczególnie z lampionami. Niechaj się gromadzą pod kierunkiem s. Apollonii i Pań Katechetek. Roraty odprawiamy: 

 – dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00 zaś w czwartek o godzinie 16.30.    

– dla młodzieży w piątek o godzinie 18.00

– dla dorosłych w sobotę o godzinie 6.30.

W poniedziałek 4 grudnia przypada Barbórka.  Zgodnie z wieloletnią tradycją, w tym dniu o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej Bazylice Msza święta w intencji wszystkich górników i emerytów oraz członków ich rodzin. Na tą okoliczność prosi się wszystkich górników i emerytów o przybycie na zbiórkę o godzinie 8.30 przed Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie. Mile będą widziani górnicy w galowych mundurach górniczych. O godzinie 8.45 nastąpi przemarsz w asyście orkiestry dętej i poczty sztandarowej do naszej Bazyliki.

W piątek przypada UROCZYSTOŚĆ  NIEPOKALANEGO  POCZĘCIA  NAJŚWIĘTSZEJ  MARYI  PANY. Msze św. odprawimy o godzinie: 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Podczas Mszy św. o godzinie 16.30 poświęcimy medaliki Matki Bożej dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. To także patronalne święto Ruchu Dzieci Maryi.

Od środy 6 grudnia do Świąt Bożego Narodzenia w Kancelarii Parafialnej można potwierdzić swoje obecne rezerwacje miejsca w ławkach i złożyć związane z tym ofiary, zaś od styczniu przyjmujemy nowe rezerwacje, w zależności od wolnych miejsc.

Z racji Barbórki i Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę i czwartek po południu  / jak zawsze od 16.00 do 18.00 /.

Naszych chorych i seniorów odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia w sobotę 23 grudnia w godzinach porannych. Podopiecznych zgłaszamy w zakrystii.

W zakrystii i kiosku parafialnym są dziś do nabycia: nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej” opłatki na stół wigilijny, świece Caritasu jako wigilijna pomoc dzieciom, kartki  świąteczne. Można także nabyć „Ewangelię na każdy dzień” na rok 2018. Dochód ze sprzedaży tej publikacji jest przeznaczony na dofinansowanie letnich rekolekcji oazowych dla młodzieży naszej parafii. Koszt 10 zł.

Pani Burmistrz Miasta Pszów wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pszowie zaprasza na kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w MOK-u 9 i 10 grudnia. Szczegóły na stronie internetowej miasta i plakatach.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii a  przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!