• Post author:

█ Dziś 6. Niedziela Zwykła w ciągu roku. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Chorego. O godzinie 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji chorych i seniorów naszej parafii. Dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo, polegające na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu przez kolejne dni: poniedziałek i wtorek według planu umieszczonego w naszych informatorach. Dzisiaj wystawienie po każdej Mszy św., a od 15.00 do 16.00 zamiast nieszporów godzinna adoracja.

█ Zakończyły się ferie zimowe. W związku z tym wraca stały porządek Mszy św. w tygodniu, a Kancelaria Parafialna czynna według stałych godzin urzędowania.

█ W środę 14. lutego przypada Środa Popielcowa. W ten szczególny dzień, przyjmiemy na nasze głowy poświęcony popiół na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. sprawować będziemy o godzinie 6.30, 8.00, 16.30 i 18.00. To dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu kolekta będzie zebrana jako jałmużna postna, a przed kościołem zbiórka CARITAS –u na rzecz Ukrainy

█ Wraz z Środą Popielcową w całym Kościele rozpoczyna się Wielki Post, który służy przygotowaniu do obchodu Misterium Paschalnego. W Wielkim Poście chcemy rozważać Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15 oraz w soboty o godzinie 15.00 na Pszowskiej Kalwarii /wyjście z Bazyliki/

– w każdą niedzielę o godzinie 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ W czwartek o godzinie 16.30 Msza św. szkolna, oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

█ Już od kilku lat I piątek Wielkiego Postu obchodzony jest jako Dzień modlitwy i pokuty w intencji ofiar  wykorzystania seksualnego i ich rodzin. Zachęcamy do podejmowa­nia zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła.

█ Naszych chorych i seniorów, odwiedzimy w sobotę 17. lutego. Zgłoszenia podopiecznych, jak zawsze do czwartku, w zakrystii.

█ Okazja do Spowiedzi św.: codziennie od poniedziałku do soboty, rano przed porannymi mszami i popołudniu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30).

█ Parafia św. Jerzego w Rydułtowach organizuje Pielgrzymkę Śladami św. Pawła w terminie 24.07 – 3.08. br. Kontakt zainteresowanych bezpośrednio z parafią w Rydułtowach.

█ Za tydzień kolekta na zapłacenie rachunków za media (prąd, gaz i woda) we wszystkich budynkach parafialnych. Bóg zapłać!