• Post author:

█ Dziś 4. Niedziela Zwykła w ciągu roku. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Od poniedziałku rozpoczynają się ferie zimowe. W związku z tym Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00, a Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w najbliższym tygodniu w środę 31 stycznia i czwartek 1 lutego od 16.00 do 18.00, zaś w II tygodniu będzie nieczynna.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św.

█ W piątek, 2 Lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem światu Słowa Bożego. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się o nowe powołania zakonne, a także za wspólnotę naszych Sióstr Boromeuszek. Msza św. w intencji osób konsekrowanych i za nasze siostry, zostanie odprawiona o godzinie 8.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. W czasie każdej Mszy św. święcimy świece gromniczne, które można nabyć w zakrystii.

█ W sobotę, 3 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszy św. porannej o godzinie 8.00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa za wstawiennictwem tego świętego.

█ W związku z feriami, naszych chorych i seniorów, odwiedzimy dopiero w sobotę 17. lutego. Zgłoszenia podopiecznych, jak zawsze do czwartku, w zakrystii.

█ Okazja do Spowiedzi św.: codziennie od poniedziałku do soboty, rano przed porannymi mszami i popołudniu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30).

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień będziemy gościć proboszcza budującego się kościoła parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku, który zbierze ofiary na ten cel. Bóg zapłać.