• Post author:

█ Dziś 4. Niedziela Wielkiego Postu, LAETARE O godzinie 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym.

█ W środę 13 marca o godzinie 19.00 w kaplicy sióstr Boromeuszek odbędzie się kolejna katecheza rodziców dzieci komunijnych.

█ Również w środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

█ W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w każdy piątek po mszy św. o godzinie 8.00 i o godzinie 17.15 i w każdą sobotę o godzinie 15.00 na Pszowskiej Kalwarii (wyjście z Bazyliki)

Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 15.15.

Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ Od przyszłej niedzieli, V Niedzieli Wielkiego Postu, rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które potrwają do środy 20 marca włącznie. Poprowadzi je ksiądz Jacek Kocur, proboszcz parafii św. Michała Archanioła we Lwowie – Sichowie. W niedzielę przed kościołem przeprowadzi zbiórkę pieniężną na remont przedszkola, które przy parafii prowadzą siostry Służebniczki NMP. Niech ten dar będzie wyrazem wdzięczności za jego trud podjęcia się głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii.

Już dziś prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na uczestniczenie w tym ważnym wydarzeniu. Plan rekolekcji jest umieszczony w naszych publikatorach, a także wydrukowany na karteczkach w tyle kościoła, które można zabrać ze sobą do domu.

█ Odwiedziny naszych chorych i seniorów przed Świętami Wielkanocnymi, będą miały miejsce w sobotę 23 marca w godzinach porannych. Zgłoszenia jak zawsze do czwartku zakrystii.

█ Wyjazd na „Pasję” do Teatru w Cieszynie odbędzie się w piątek, 15 marca, o godzinie 15.00.

█ W dalszym ciągu do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, można składać dary: artykuły spożywcze o dłuższej przydatności do spożycia, środki chemiczne i słodycze. W ten sposób pragniemy wspomóc uboższe rodziny naszej parafii, a także dzieci z Ośrodka Sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Bóg zapłać.

█ Parafia jako administrator cmentarza, informuje opiekunów grobów na naszym cmentarzu, iż ze względu na zmniejszającą się ilość miejsc grobowych, jeśli prolongata wygasła i nie zostanie przedłużona w Kancelarii Parafialnej, to groby takie zostaną przeznaczone na pochówki innych osób.

Okazja do Spowiedzi św.: codziennie od poniedziałku do soboty, przed porannymi mszami i popołudniu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30).

Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od godziny 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ U siostry Beaty lub w zakrystii można złożyć datki na kwiaty i dekoracje związane z Ciemnicą i Bożym Grobem.

█ W kiosku parafialnym i zakrystii, jak zawsze, jest do nabycia prasa katolicka, oraz świece-paschaliki CARITAS na stół wielkanocny w cenie 9 zł i 18 zł, jako pomoc charytatywna dla potrzebujących.

█ W dniu 11 marca (poniedziałek) od godziny 14.00 w przychodni „NA LAMŻOWCU” w Pszowie odbędą się badania USG DOPPLER. Badania są odpłatne. Bliższe informacje  w przychodni.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna, a za tydzień na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać!